1. 1.
  olur olmadık her yeri kamusal alan gibi adlandırıp, başörtülü veya herhangi bir şekilde kapalı olanları girmek istedikleri yere almayan herkesdir. bu ülke babanızın değildi, değildir olmayacaktır da. defolup gidin artık.
  8 -8 ... entelektuel yobaz
 2. 2.
  türkiye' yi babasının çiftliği zanneden ve karşı görüşe tahammülü olmayan kişi söylemi.
  1 -1 ... my love away
 3. 3.
  sadece beraber yaşanabileceğine inananların kalması gerekir. geri kalanının sıkıntısı başka zaten. onların derdi ne dinle ne diyanetle.
  inanmak gerekir. biz binlerce farklı kültürde bile olsak birlikte yaşayabiliriz.
  2 ... letis
 4. 4.
  laik bir ülkeysek herkes eşit olmalı laiklik başı açıklık değildir.laik olmak istiyorsak hristiyanlar'ın da yahudiler'in biz müslümanlar'ın veya diğer din üyesi kişilerin alanlarını tecavüz etmemeliyiz.
  1 -1 ... kim bu doctor
 5. 5.
  (bkz: aziz yıldırım)
  3 -3 ... gordonlevyeliman
 6. 6.
  tayyip.
  2 -6 ... benbirdost
 7. 7.
  (bkz: bazı akp liler)
  4 -2 ... system error
 8. 8.
  en başta laikliği götünü başını açmak sananlar.tamam sen açabilirsin ama açmayanada saygı duy.
  5 -2 ... pessimist1990
 9. 9.
  manasız ve gereksiz sınıflandırmalara eklenen yeni bir saçmalık. temelinde hazımsızlık ve özgüven eksikliği yatar. ayrıca her köşesinde ayrı pisliğin cirit attığı şu sikik memlekette kimsenin rica minnet ya da silah zoruyla yaşadığını sanmıyorum. defolup gitmek istemesine rağmen (vergi borcu, adli meseleler, zoraki askerlik, pasaport uygulamaları v.s.) zorla burada tutulanlardan hiç bahsetmiyorum.
  1 -1 ... afrasyab
 10. 10.
  okyanus ötesinden gelen hadisleri uygulayan insanlardır. hadistir çünkü onlar için okyanus ötesindeki o kişi peygamberdir. gidin amerika'ya, hem hacca da gitmiş olursunuz.
  1 -3 ... bad influence