1. 1.
  Yakın zamanda olması yararımıza olacak hadise.
  3 ... theunique
 2. 2.
  akepe de akepeliler de cemaat olmadan yaşayamayan aciz insanlardır. yıllarca fetönün yanında sığındılar fetö gitti süleymancılar başladı şimdi menzilciler hepsinin kökü kazınmalı gerekirse istiklal mahkemeleri tekrar kurulup hepsi sallandırılmalıdır.
  6 -1 ... sivasli bey
 3. 3.
  o iş öyle olmuyor. kazırsın cemaatleri tarikatları orası kolay. ama halk tapacak başka kişiler çıkarır, yeni mağduriyetler, yeni tekkeler çıkar. bunun sonu gelir mi? mesele halka düşünmeyi öğretmekte. eğitim yani.

  ya da siktiret benimki de laf. bir bok değişmez burada. bin yıldır doğudan göçebe çobanlar geldi geleli aynı bok.
  1 -2 ... caranthir
 4. 4.
  Bu feodal yapi oyle yaygin ki Sadece akp degil oncesindeki tum iktidarlar ozellikle dogu anadolu bolgelerinde cemaatlere ve asiret reislerine eyvallah etmeden oy cikaramazlar. Cunku kendi fikirleriyle oy atamaz bu insanlar. Lider kimi gosterirse oylar oraya verilir. %90 da tutar bu.
  Halkin gercekten hur iradeli hur fikirli olabilmesi icin gereklidir boyle bir temizlik.
  1 ... cavaceylan
 5. 5.
  yavaş gel, keşke öyle bir şey olsa insanlar sadece dinini yaşasa sağdan soldan yalan yanlış şeylerle saçma sapan pislikler yapmasalar (bkz: Palu ailesi) lakin ülkemizde çok zor bunu yapmak. ancak fetö gibi cemaatçiler suç işlerse fetöye yapılan onlara da yapılır.
  1 ... lostonyou
 6. 6.
  (bkz: recep sen misin)
  2 ... id est