1. 1.
  kürt açılımı ile başlayan akp-chp fingirdeşmesinin aşka dönüşmesi neticesinde varılan uzlaşmanın bizi götüreceği noktadır.

  hem demokratik hem de halk cumhuriyeti. gerçi demokratik halk cumhuriyetlerinin dünyadaki karnesi pek parlak değil, ama yine de yeni bir soluk getiricektir.

  hem sadece "türkiye cumhuriyeti" çok sıradan ve soluk. kısaltması bile insan içine çıkmıyor. t.c ne ya hu?

  yeni kısaltma "tdhc"

  gerçi bu da biraz terör örgütü gibi oldu, ama bizim devletin de geçmişi pek parlak değil ki kardeşim. kimse kınamaz, ayıplamaz yani. hem terör örgütleri ile mücadelede artı bir motivasyon faktörü olabilir bu kısaltma. tc diye alay edenler, tdhc karşısında küçük dillerini yutabilirler.
  2 -2 ... teflontava
 2. 2.
  Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin temelidir. işin ilginci başlıktaki yanlışlıktır. Şöyle açıklayayım:

  Cumhur-iyet, halka ait olan demektir. Cumhur, halk; -iyet ise aitlik belirten ektir. Ancak, kendini devrimci, sosyalist hatta kominist diye adlandıran, ancak bu konularda bilgi düzeyinin, lise düzeyindeki klasik bir gencin bilgi seviyesinin üzerinde olduğunu zannetmediğim kişilerce kullanılan hali bu başlıktada yerini almıştır.

  Başlığın tam açılımı şu şekildedir: HALKA AiT TÜRKiYE EŞiT HALK YÖNETiMi. ilginç.

  TÜRKiYE CUMHURiYETi DEVLETi ise; TÜRKiYE'NiN HALKA AiT DEVLETi.
  -1 ... dansci filozof