1. 1.
  ülkemizdeki birçok pezevengin inandığı 'azerbaycanlılar kendini türk saymıyor' palavrasının daha tutarlı olanı.

  bir ay iran'daki azerbaycanlılarla içiçe bulundum... gidin türklük sevdâsını orada görün pezevenkler.
  6 -1 ... ankakusu
 2. 2.
  azerbeycanlılar türklüklerine kardeşlerine türkiyedekilerden daha çok sahip çıkıyor.
  1 ... ecemcix
 3. 3.
  Doğrudur. Türkiye halkı daha çok kendini arap hisseder. Bazen ermeni oluverirler bazen kürt. Ama hiçbi zaman türk olmadılar gitti.
  1 -1 ... yazuk
 4. 4.
  türkiye'de türklere azınlık muamelesi yapıldığından olabilir.

  bir ülke düşünün ki adı türkiye olduğu halde ' ne mutlu türküm diyene ' demek bölücülük sayılsın.

  bir ülke düşünün ki terörist adiler gün gelince ' sayın öcalan ' olsun.

  bir ülke düşünün ki kendi vatandaşı ölürken nefret kusan mısır'da birileri ölürken timsah gözyaşları döken bir devlet büyüğü! olsun.

  bir ülke düşünün ki milli bayramları ' gereksiz tantana oluyor, hem masraf ' diye kutlanmasın.

  bir ülke düşünün ki üzerinde atatürk portresi olan bir araba ' trafikte ceza alırken' rabia işaretli olanlara dokunulmadığı

  cumhuriyete, bu ülkenin kurucularına saygı duyulmadığı

  sen bu ülkede ne kadar türklüğünü yaşayabilirsin?
  4 -2 ... pembeojelihatun
 5. 5.
  fazla geçerli olmayan önerme.

  türkiye'de kendini türk görmeyenlerin büyük çoğunluğu imparatorluk döneminden kalma etnik bakiyelerdir. bunların dedesi, ninesi vs rum, ermeni, arap, kürt, zaza, fars vesairedir. ve bunu biliyorlardır. ancak türkiye'de türkçe konuşan herkese türk denildiği için bu türkçe konuşan gayri türkler de rastgele türk sayılmaktadır. oysa bunlar ilk fırsatta " türküm ama ne önemi var, önemi olan insanlık, hümanizm, bik bik bik..." öter dururlar.

  hrant dink'in cenazesinde gördük ki yüzbinlerce kişi " hepimiz ermeniyiz." diye yürüdü. aslında doğruyu söylüyorlardı. türkiye'de yaşayan ermeniler, kaçak işçi olarak türkiye'ye yerleşmiş ermenistan vatandaşları ve türkiye'deki tehcirden yırtmak için din değiştiren kripto ermeniler, artı türkiye'deki marjinal sol ve pkklıların üst takımı işte ogün bunlar yürüdü. aslında yalan söylemiyorlardı; hepsi de ermeniydi çünkü.

  türkiye'deki kasten cahil bırakılmış ve belirli bir kitle tarafından yönlendirilen cahil bir kesim vardır ki onlar da kendilerini türk olmalarına karşın ümmetçi kabul ederler ve türklükleri pek umurlarında değildir. tıpkı akp kabinesinin yaptığı gibi "filistin, arakan, mısır, rabia" diye ağlayan bu mankurtlar yüzlerce işçimizin öldüğü soma için tek damla göz yaşı dökmezler. onlar için müslüman da olsa türkün değeri yoktur; önemli olan araptır. çünkü arabı sevmezlerse cennete giremeyecekleri gibi saçma sapan bir düşünce dolaşır durur bilinç altlarında.

  bir de geride kalan kesim vardır ki işte "türküm" derken yüreği titreyen kesim bunlardır.
  kendisini türk hissetmeyenler, mankurtlaşmış türkler zaten " türküm" demesinler. çünkü ne hayata bakışları, ne yaşam şekilleri, ne duyguları, ne duruşları; özetle hiçbir şeyleri türk değil zaten. "türküm" diyip türkün adını da kötüye çıkarmasınlar.
  1 -3 ... sofu ayyas