1. 1.
    Gece gece aklıma geldi. Bu adamlar türkiye'de hangi sıfatla kalıyorlar. Nasıl denetleniyorlar. Hukuki sorumlulukları nelerdir. Avrupa birliği bunlar için açıktan ya da gizliden bir ödeme yapıyor mu. Bunlar metrobüste benim oturacağım koltuğa oturuyor, benim vergilerimle yapılan alt yapıyı kullanıyorlar. Kafada deli sorular.
    2 ... the sakal
  2. 2.
    Sığınmacı, yani mülteci değil.
    Fakat ilginçtir, başta muhatapları unhcr’dı ve burada sayıları tutuluyor, buradan yardım alıyorlardı. Sonradan bu kayıtlar, talebi doğrultusunda göç idaresi başkanlığı’na devredildi. Suriyeliler ve afgan, iranlı tüm sığınmacılar artık sadece sorunlarını bildirmek ve mümkünse 3. Bir ülkeye iltica etmek için unhcr’a başvuruyor. Ab bildiğim kadarıyla doğrudan bir ödeme yapmıyor, kamp şartlarının iyileştirilmesi gibi belirgin projeler (yani onları burada tutmak) için ödeme yapıyordu, bu paranın da geldiğini falan sanmıyorum. Genel bütçeden yani akraba topluluklara ayrılan paradan falan bir de sosyal yardım kalemlerinden ödeme yapıldığını düşünüyorum.
    2 ... unemployed
  3. 3.
    geçiyordum uğradım ile arsız misafir arası bir şey.
    ... thebiggraywolf
  4. 4.
    Suriyeliler geçici koruma statüsüne sahiptir. Profesör Nuray Ekşi'nin Yabancılar ve Uluslararası koruma hukuku kitabında bu husus ayrıntılı olarak anlatılmaktadır. Avrupa mevzuatından iktibas edilmiş olan, 2014 yılında yürürlüğe giren, 6458 sayılı yabancılar ve uluslararası koruma kanunu'nun 91. maddesinde açıkça geçici koruma tanımlanmıştır. ilgili tanım ise şöyle yapılmıştır:
    ''Ülkesinden ayrılmaya zorlanmış, ayrıldığı ülkeye geri dönemeyen, acil ve geçici koruma bulmak amacıyla kitlesel olarak sınırlarımıza gelen veya sınırlarımızı geçen yabancılara geçici koruma sağlanabilir.''

Not: Bu statüyü devletimizin yetkili organları istedikleri an kaldırabilir ve onları ülkelerine geri göndermek için yasal zemini oluşturabilir.
    2 ... rugbyboy
  5. 5.
    (bkz: kral mq)
    1 ... temizleyici azog
  6. 6.
    Devlet ve millet Suriyelilerin bekası için vardır, Suriyeliler var oldukça Türkiye devleti de var olarak ihtiyaclarini karşılayacaktır.
    ... turkuaz haykiris
  7. 7.
    akp seçmeni olma koşuluyla tc vatandaşlığıdır.
    ... fanfan la tulipe