1. 1.
  birisi oturup götünden bir yalan uyduruyor, teyit olmadan tüm basın yayın organları o habere saldırıyor, arkasında haber yalan çıkınca doğru değilmiş diye utanmadan bir daha haber yapıyorlar.
  bu yüzden muhteşem ingilizce fransızca bilgim ile sürekli yabancı basını takip ediyorum.

  dün mesela arabistan'da drone vurulmuş. türk medyası ve interneti "darbe oluyor, kara kuvvetleri darbe yapmış, selman sığınaya götürülmüş" diye hikayeler. yabancı basına bakıyorum tek bir haber yok. sadece türk medyasında. koca koca gazetelerin internet medyası da uymuş buna. bir de utanmadan haberlerinde "amerikan basının iddiasına göre..." diye sorumluluğu üzerlerinden atıyorlar. kim ulan amerikan medyası? isim ver, link ver, gazete, site adı ver. ama yok. bakıyorsun amerikan medyasına öyle bir haber yok.

  gece oluyor twitter'da "oktay vural istifa etti" diyor birisi. tüm sözlükler ve gazeteler yine internette goygoy. kaynak yok, bilmem ne yok. haber verirken de şu moda oldu "gelen haberler arasında..." kaynaklar geçiyor" amına koyim sanki enformasyon bakanı. gelen haberler arasındaymış.

  hergün onlarca böyle haberler düşüyor. o yüzden siz siz olun, yabancı dil bilmiyorsanız bile teyit etmek için translate falan bir şekilde başka kaynaklara bakın. bizim basın ve sosyal medya yalan aşığı.
  ... gelenek karsiti sekuler hero 2