1. 1.
  keşke geri zekalı solcuların okuduğu kadar, sağcı salaklar okusaydı!
  gönümüz dünyasında sağcı solcu ortacı diye bir saçmalık yok bu arada.
  günümüzde kapitalizm ve kapitalizmin körüklediği tüketim ekonomisi, ekonomiye uyan salak saçma alışverişler yaparak katkılarda bulunan salaklar sürüsü var.
  4 ... goliaht
 2. 2.
  Solcular aslında potansiyel zeka sahibi insanlardır. Önemli olan fanatizme kaçmadan merkez sağ veya muhalif solu destekleyebilmek ki bunu çoğu insan başaramıyor.
  ... oyle kolaysa
 3. 3.
  solun diplerinden olan çin'de üretilen malları kullanıp, solcuları kapitalist markaları kullanıyor diye suçlayan sağcı geçinen malların bir başka beyanı. ne güzel lan karşı tarafı boklamak, dönüp kendine bakmıyorsun bile ama herkes karşıdaki çamuru görüyor.

  tabii ki bu dahil bütün güncellemeler yanlıştır ayrıca dolar 4, euro 5 olmuş adam hala daha sağcısında solcusunda. garibim ya.
  -1 ... duz adam sami
 4. 4.
  Türkiyenin şuan ki siyasi yapısına bakılıp aksinin ispat edilebildiği tespittir.

  Ülkemizde kalmadı ki dış sermayeye satılmayan bir kurum. Ülkemizde kalmadı ki fiyakalı son model cep telefonu kullanmayan insan. Ülkemizde kalmadı ki ceddinin nereden geldiğini unutmayan insan.

  Bu ülkede 18 Martta Afrin zaferini kutlar olduk. 23 Nisanları unuttuk. Andımızı söylemez, istiklal marşının bestesini beğenmez olduk. 19 mayısları hatırlamak istemez, 29 ekimleri es geçer olduk. 30 ağustosu kaldırdık yerine 15 temmuzu koyduk. 17-25 aralık günleri için göğsümüzü kabartır, 10 kasım günlerini ise sikimize takmaz olduk. Oysa bu memleket bu şekilde mi kuruldu ? Siz 15 temmuza 17 25 aralığa darbe diyorsanız tekrar düşünün. Düşünün bu millet 1915 te nasıl hep beraber göğüs gerdi emperyalistlere. Ne kadar can verdi hak davası uğruna. Nasıl da tek yumruk oldular gevurun karşısında. Hani diyoruz ya ; o gün çerkesi, alevisi, lazı, türkü, kürdü bir oldu diye. Şimdi bugünün insanları birbirlerini yaftalarken kemalist, faşist, kominist, fetöcü, terörist diye o gün geldiğinde bir olabilir miyiz acaba diye tekrar düşünün. Sonra başlığa tekrar dönün ve yazınızı tekrar yazın.

  Düşünün solcular bu saydıklarıma karşı çıkıyor diye gerizekalı ise gerizekalı olmaya devam etsinler. Birileri paraları götürüp, silahları kaçırıp, savaş çığırtkanlığı yaparken sizinde tek derdiniz bu olsun. Siktir edin.

  Atatürk öğretmenlere "fikri hür vicdanı hür irfanı hür bireyler yetiştirin" derken sizin gibi ağzına geleni dan diye konuşabilmesi için dememişti. Ne yazık ki bu güzel sözler o örnek insanlarda unutulup gidiyor. Bize yine birisinin dediği gibi insanın piçine kaldık.

  Edit: Ek.
  ... colseyum