1. 1.
    Dünyayı aşırı sevmek (Dünyaya tapmak). Zira maddi dünya vahşidir. Kendi muhabbetini taşıyanı da vahşileştirir. Yani hiç ölmeyecekmişiz gibi dünya hayatının peşinden gidiyoruz. Halbuki ölüm var. Keyifleri kaçıran ölüm.
    6 ... gazeloglu
  2. 2.
    toplumsal kutuplaşma.

kendi fikrinden başka bir fikri duymaktan bu kadar korkan, tahammülsüz, sadece ben zengin olayım, mutlu olayım başkası yerin dibine girsin düşüncesinde olan insanların yaşadığı yerden başka ne bekliyorsunuz?
    10 ... santino
  3. 3.
    Tayip
    Siyasal islam
    Ben yaptim oldu Mantigi...
    3 ... hayat zor bea
  4. 4.
    Dolarin 4tl olmasi.
    -3 ... louisa clark
  5. 5.
    Bu soru, ortadoğuda nefretin nedeni diye sorulabilir,
    Bunun cevabı din ve islamdır.

Zira müslümanlar, müslüman olmayan insanlardan nefret ederler, bununla birlikte onlarca mezhepe bölünüp birbirlerinden nefret ettiler, bir de buna din ve ideolojileri politikaya döken politikacılar eklendi mi, artık siyasi tercihlerde de kutuplaşma oluyor ve birbirlerinden nefret ediyorlar.

Suçlu Din, din ve din.
    1 -3 ... tapmadiyentanri
  6. 6.
    zenginin çok aşırı zengin fakirin aşırı fakir olmasından kaynaklı bir kin nefret vardır.
    ... s2p61kenaraa
  7. 7.
    hosgoru eksikligidir.

kimsenin kimseye tahammulu yok ulkede. ideolojik bolunmeler had safhada ve dahasi bu sadece bolunmeler fikir catismasi degil sosyal yasamda birbirinden nefret etmeye, hatta fiziksel saldiriya cikmis duzeyde.
    2 ... wake up neo
  8. 8.
    yine öğretmenlere bok atan mal beyanı. ailenizden başlıyor herşey, yani aileniz de bir numara yoksa siz de de olmuyor. öğretmenler eğitmeye çalışıyor ama onlara gelene kadar yeteri kadar mallığa maruz kalıp mal oluyorsunuz işte.
    ... before walk after run
  9. 9.
    Kapitalizmin yan etkileri bunlar.
    1 ... thelma
  10. 10.
    kapitalizm.
    doların 4 lira olması demiş ama aynen öyle sayın kardeşim. BiRiNCi dünya savaşından sonra almanya nın DÜŞTÜĞÜ DURUMA DÜŞÜRMESiN AMA AZ KALDI. 100 LiRA YA ÖNCEDEN PAZAR ARABANI DOLDURABiLiRKEN ŞiMDi BiR KAÇ SEBZE TORBASIYLA DÖNÜYORSUN DEMEKTiR BU.
    DOLAYISIYLA REEL GELiRiN DAHA AZ DEMEKTiR BU. ENFLASYON KARŞISINDA KAZANCININ ERiMESiDiR.
    kültür yozlaşması
    eğitim KALiTESiNiN DÜŞMESi.

BUNLAR ÖRNEK GÖSTERiLEBiLiR.
    2 ... veritas omnia vincit