1. 1.
    ahlak yerine para, kültür yerine mevki konulmasından ileri gelen hadise.

öğretmenlerin kalitesizliği
    kültür yozlaşması
    eğitimsizlik
    çıkarcılık
    özgüven eksikliği

gibi yüzlerce alt başlıkta değerlendirebiliriz.
    9 ... ertgrlgazi
  2. 2.
    Dünyayı aşırı sevmek (Dünyaya tapmak). Zira maddi dünya vahşidir. Kendi muhabbetini taşıyanı da vahşileştirir. Yani hiç ölmeyecekmişiz gibi dünya hayatının peşinden gidiyoruz. Halbuki ölüm var. Keyifleri kaçıran ölüm.
    6 ... gazeloglu
  3. 3.
    toplumsal kutuplaşma.

kendi fikrinden başka bir fikri duymaktan bu kadar korkan, tahammülsüz, sadece ben zengin olayım, mutlu olayım başkası yerin dibine girsin düşüncesinde olan insanların yaşadığı yerden başka ne bekliyorsunuz?
    10 ... del fuego
  4. 4.
    Tayip
    Siyasal islam
    Ben yaptim oldu Mantigi...
    3 ... hayat zor bea
  5. 5.
    Dolarin 4tl olmasi.
    -3 ... louisa clark
  6. 6.
    Bu soru, ortadoğuda nefretin nedeni diye sorulabilir,
    Bunun cevabı din ve islamdır.

Zira müslümanlar, müslüman olmayan insanlardan nefret ederler, bununla birlikte onlarca mezhepe bölünüp birbirlerinden nefret ettiler, bir de buna din ve ideolojileri politikaya döken politikacılar eklendi mi, artık siyasi tercihlerde de kutuplaşma oluyor ve birbirlerinden nefret ediyorlar.

Suçlu Din, din ve din.
    1 -3 ... tapmadiyentanri
  7. 7.
    zenginin çok aşırı zengin fakirin aşırı fakir olmasından kaynaklı bir kin nefret vardır.
    ... s2p61kenaraa
  8. 8.
    hosgoru eksikligidir.

kimsenin kimseye tahammulu yok ulkede. ideolojik bolunmeler had safhada ve dahasi bu sadece bolunmeler fikir catismasi degil sosyal yasamda birbirinden nefret etmeye, hatta fiziksel saldiriya cikmis duzeyde.
    2 ... wake up neo
  9. 9.
    yine öğretmenlere bok atan mal beyanı. ailenizden başlıyor herşey, yani aileniz de bir numara yoksa siz de de olmuyor. öğretmenler eğitmeye çalışıyor ama onlara gelene kadar yeteri kadar mallığa maruz kalıp mal oluyorsunuz işte.
    ... before walk after run
  10. 10.
    -milli çıkarları kendi çıkarlarının üstünde tutan yönetici eksikliği,
    -yatırımların halkın refahına ve kalkınmaya dayalı değil de
    hükümete yakın şirketleri zenginleştirme amaçlı yapılması,
    -üretmediğimizi tüketme, bunu özendirme ve borçla zenginleşme,
    -işinde ehil olan herkesi nepotizm yaklaşımlarıyla elemine etme ve köklü kurumları çürütme,
    -20'nci yüzyılın ortalarında başımıza bela edilen ithal eğitim müfredatının halkı eğitememesi
    ve eğitim sisteminin şiddeti artan bir şekilde sistemsizlik, disiplinsizlik ve vizyonsuzluklara
    maruz kalıp bozulması,
    -iş hayatı için nitelikli ve kalifiye personel yetiştirme görevinin üniversitelere atılması
    ve sektörden bir haber üniversitelerin de bu görevi yerine getirememesi,
    -köyden kente göçün artıp köylerin neredeyse boşalması,
    -yukarıdaki nedenlere bağlı olarak ortalama hanehalkı gelirinin avrupa'nın en düşüğü olması vesilesiyle
    çağdaş ve uygar bir şekilde yaşamanın zorlaşması,
    -toplumu yöneten siyasi kademelerin kendi çıkarları için halkı kutuplaştırması,
    -eğitimsiz, fakir ve kutuplaşmış insanların, manevi değerlerinin de yozlaşmış popüler kültür ve polemiklerle yok edilmesi ve bu insanların git gide kaybedecek bir şeyi olmayan güruhlara dönüşmesi..

böyle bir dünyada kimi, neyi, ne için sevebilirsiniz ki?
    Sevmek, şefkat ve empati göstermek bir lüks artık.
    4 ... cybernoetics