bugün

Vergi artışı' önergesi AKP ve MHP oylarıyla reddedilirken iYi Parti’den 10, CHP’den 7, DEVA Partisi’nden 2, DP’den 1, YSP’den 24, TiP’den 1, milletvekili oylamaya katılmadı.

hepinizin amk...
Besle yetimi s,ksin g,tünü...
Parti isimleri belli. Fazla söze gerek yok.
bu muhalefetten bi b.k olmaz şüphesiz.. böyle muhalefete böyle iktidar müstahak aq..
Zamanında atalarımız bir cadıyı yaktılarda o cadıda ölmeden önce bize lanet mı okudu?
Aksi halde bu kadar kötü bir dönemde olmamızın başka bir anlamı yok.
Türkiye'de muhalefet yoktur, (bkz: sarı muhalefet) vardır. Alayının canı cehenneme... Al birini vur ötekine neticede hepsi aynıdır özünde. (bkz: ak millet ittifakı) (bkz: meral akşener in siyasi geçmişi) (bkz: Kemal Kılıçdaroğlu ahmet altan kucaklaşması)
Türkiye'deki tek gerçek muhalefet partisi, Zafer Partisi'dir.
yazmaktan bıktım, sizler yanlış teşhis yapmaktan bıkmadınız. bir ülkede sistem rejim ekonomi hukuk özgürlük vs vs bir sorun varsa iktidara kızanlar geri zekalı demeyelim de hakaret olarak anlaşılmasın (geri zekalılık veya zeka özürlü olmak nörolojik bir tanımdır hakaret değildir) hükümeti eleştirenler zeka sorunu yaşayanlar, muhalefete kızanlar da cahillerdir. basit olarak anlatayım da anlayın. devlet arabanızı güven içinde bıraktığınız bir otoparktır. halk vatandaşlar/yurttaşlar da bu otoparkın sahibidir. iktidar muhalefet (yasama yürütme organında ki parlamento) bu otoparkta çalışan senin arabana bakan, sana hizmet veren görevlilerdir. eğer otopark da araçların camı kırılmış araçtan bir şeyler çalınmış, araçta hasar varsa, otoparka bırakıp tatile gittiğinizde aracınız 100 bin km ve dönüşte aracın deposu boşalmış 110 bin km de aracınızı bulmuş iseniz suçlayacak kızacak olduğunuz ve sorumlu kişi otoparkın sahibi olan işletmecisidir. kalkıp sorunu otopark çalışanı ile çözemezsiniz ve otopark sahibine sen nasıl insan seçiyorsun demeniz lazım. avrupanın fransız devriminden sonra en az 300 yıllık bir süreçte, amerika'nın 200 yıllık bir süreçte savaşlar yıkımlar ölümlerle kazandığı vatandaşlık yurttaşlık haklar özgürlükler bizde 1923-1938 de 15 yılda kazanıldı ve bu haklar özgürlükler bize altın tepsi içinde önümüze sunuldu. ne kardeş savaşı ne iç savaş ne harap olmuş bir ülke ırkçılık sömürgecilik kölelik yaşadık. bunun için asla avrupa amerika seviyesinde vatandaşlık yurttaşlık billinci kazanamayız.
iddia ediyorum, bırakın sokağı... gidin meclise sorun, 100 tane rastgele milletvekilini çevirin ve sorun. çoğu bir ülkenin yasası, kanunu neden vardır deyin yasa ile kanun arasında ki farkı bile bilmez. bilmediği için kanunların vatandaşları suçlulara karşı korumak için, anayasanın da vatandaşı hükümete iktidara karşı korumak için olduğunu bilmez. onlar kanunlarla kendine koruma zırhı kuşanıp anayasayı bir kılıç gibi eline alıp vatandaşın boğazına dayar. böyle bir ülkede vatandaşlık yurttaşlık bilinci olmayan ve kulluk benliğinden sıyrılamamış insanların devleti bir tapınak, siyasi yapıyı (iktidar muhalefet parlamento) bir tanrı gibi gördüğü için ne sorgular ne elinde ki yaptırım gücünü kullanır.
Muhalefete muhalefet edilmez!
Şöyle ki...
-dünya dönüyor.
Muhalefet: ne münasebet canım dünya döner" mi?

-dünya dönmüyor. Öküzün boynuzlarında bir tepsi.
Muhalefet : ne münasebet canım. Dünya dönen bir şey.

Tek amaç iyi kötü her şeye ama her şeye muhalefet olmak..
Sadece muhalefet değil,tepki vermeyen bizlerde sorumluyuz.
ümit özdağ sessiz değil parti kadrolarını güçlendiriyor. yerel seçimler için tam gaz çalışmalara devam ediyor. gündeme dair görüşlerini aktarıyor.
Sadece muhalefet değil, rezil olmayan hiçbir şey yok!
olsun bas mührü oklara amuğa goyim bas gitsin. Bas bas bas.
dün bir inşaat işçisi vardı.. kılıçdar'ın koltuğuna onu oturtsunlar.. o muhalefeti toparlardı bak..

hiç öyle hesap uzmanıyım, yok cephede yara aldım mara aldım da demezdi.. bence muhalifliği, hayatı boyunca politik oyunlar dışında halkı görmemiş, acı çekmemiş adamlarda arıyoruz. rezil olmayıp, daha doğrusu kendilerini rezil etmeyip de, ne yapsınlar...