1. 1.
  birbirinden çok farklı olan komünistlerdir. diğer ülkelerdeki komünistler örneğin lenin, stalin, mao, fidel kastro, che guevara ve hatta yunanistan'ın mevcut yöneticisi olan aleksis çipras, bunların tamamı kendi ülkelerinin çıkarları için çalışmış insanlardır. asla kendi ülklerinin zor duruma düşmesini istemeyen insanlardır. özetle kendi ülkesinin vatanseveridir.

  gelelim türkiye'deki komüinstlere, bunlar komünizmin k'sinden anlamazlar, tamamına yakını mikro etnik milliyetçi olup bunu komünizm adı altında maskelerler. amaçları türkiye cumhuriyeti devleti'nin zayıflaması ve kendi etnisitelerinin güçlenmesi adına bir fırsat yaratmaktır. diğer komünistler gibi işçi ve köylüden destek bulamazlar onun yerine temsil ettikleri mikro etnisitedeki insanlar tarafından desteklenirler. hatta bazen bu küçük etnisitelerin türkiye'ye karşı işbirliği yaptığı da görülmüştür. mesela çerkeslerin partisini kürtler'in desteklemesi ya da kürtlerin sözde ermeni soykırımını kabul etmesi vs. oysaki o dönemde ermenilerle çatışma vb. şekillerde etkileşim içerisinde bulunan kitle zaten kürtlerdir.

  özetlersek türkiye'de komünist olmak "ben küçük bir dini grup ya da etnisiteye tabiiyim ve sizin ülkenize karşıyım." demektir.
  1 ... shah caspian
 2. 2.
  Diğerlerini bilmem ama bizim komünistler kibirlerinden nefes alamazlar. Daha yeni ortama girip 3-5 teorik kelime öğrenmiş bebesi de aynı, yıllardır "halkçılık, devrimcilik" mavraları okuyan yazarı, şarkıcısı da aynı. Halka yukardan bakarak nasıl halkçılık oluyorsa artık.
  ... sexysempanze
 3. 3.
  bir sosyalist olarak acıyla izlediğim durumdur. starbucksta kankilettosuyla oturup içtiği kahve üzerindeki çok pahalı muhteşem pahalı bluz a dökülünce cırıldayan, sohbetine meze olarak iphone 7yi karıştıran, suratı schvartzkopf reklamı komünistler mı yoksa Che gibi sağlık bakanlığı yaparken komşu ülke gerillalarının emperyalistlerle çarpişmalarına dayanamayıp yardim için dağlara gidenler mı komünist anlayamadığım durum.
  ... yine punduna getirdin
 4. 4.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2118418/+
  3 -3 ... ulusalci kemalist
 5. 5.
  Genel olarak hoi'de sovyetle oynayıp kendini komünist zannedenlere biz, bizim memleketin komünisti diyoruz...
  1 ... suleyman sebili
 6. 6.
  Alayı bir sike yaramaz.
  ... aboskal