1. 1.
  hekimlik tamamen hayrına yapılan bir meslek olduğundan, hastaneler hayır kurumları olduğundan; türkiye'de hekimlerin sahip oldukları haktır.

  devlet imkanıyla okuyup, devlet hastanesinde çalışıp, devletin vatandaşı karşısına geldiğinde hitap şekli olarak "sen", davranış olarak "hadi hadi hadi" ve muamele olarak "ben olmasam hepiniz ölürsünüz tamam mı" üçgeninde yaşayan hekimlerin kafası cidden süper.

  yurtdışında hekim size adınızla hitap eder, hatta sizi arada arayıp şu "kontrolleri yaptırsanız iyi olur" der. hastaneye ya da sağlık merkezlerine gittiğiniz zaman 9129813 kişilik sıra olmaz işten 2 saatlik izin alıp gittiğiniz yerde zilyon tane testi yaptırabilirsiniz. çalışma saatleri neyse o uygulanır, öyle 9.30'da geleyim, 11'e kadar bakayım sonra 2 gibi başlayıp 4 gibi olayı bitireyim hekimciliği yaparsanız sanmıyorum ki sizi hipokrat kurtarsın.

  şimdi ben bunları niye yazdım, az önce bir haber gördüm:

  http://www.haberturk.com/...meyen-kadin-doktora-dayak

  hasta yakını gitmiş saçma bir şey istemiş, hekim de hastayı çağırmak ya da kendisini düzgün ifade etmek yerine "burası bakkal mı?" diye söyleyip insanlık dışı bir tepki almış. bakın şiddet savunulmaz. tezat olarak düzgün muamele savunulur.

  ispanya'da yıllar önce çöpçülerin bir grevine denk gelmiştim. inanın o 4 gün çöpçülerin ne kadar önemli insanlar olduğunu anlamakla geçti. hani örnek verilirken ilk başta "çöpçü.." denir ya o hesap bu örneği veriyorum. herkesin işi önemlidir, bir şey bozukken diğerlerinin düzgün çalıştığı ne vardır merak ediyorum.

  evet arkadaşım sistem gereği yıllarca çok büyük paralar kazanıp bunu ego olarak kullanmış olabilirsin ama günümüz koşulları gereği artık bu durum vuku bulmamakta ve "sen" devlet memuru olarak tıpkı bir belediye otobüs şoförü tıpkı bir hademe tıpkı bir öğretmen tıpkı bir savcı tıpkı bir mühendis tıpkı bir asker gibi devlet memuru olduğunu unutmayacaksın ve işini yapacaksın. ha hayrına yapıyorsan en baştan belirt insanlar karşısında ezilsin büzülsün madem ama yok vergisini veren ve sosyal sağlık sigorta sistemi içinde tamamen hakkı olan bir hizmeti almak için gelen vatandaşa salak salak tepkiler verme.
  1 ... her dogru her yerde dogru mu
 2. 2.
  öss-öys zamanında şubat ayında menisküs, bel sorunu gibi sebeplerden rapor alıp sınava kadar okula gitmeyen ahlak abidelerinin hekim olduktan sonra ahkalkı olma arayışları sebebiyle sahip oldukları haktır.
  1 ... her dogru her yerde dogru mu