bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    türkiye siyasetinde yer almış, hatta başbakanlığa, başbakan yardımcılığına kadar yükselmiş olan ermenilerdir.

örneğin bu ülkede 3 kez başbakanlık yapan mesut yılmaz'ın baba tarafı rize'li ermenilerdendir*, aynı şekilde başbakan yardımcılığı, dışişleri bakanlığı ve ankara belediye başkanlığı yapan murat karayalçın da rizeli ermenilerdendir.*

türk milleti kendinden olmayanı seçmeyi, başına çıkartmayı pek sever, osmanlı'dan kalma bir alışkanlık sanırım bu...
    2 ... kizil oguz
  2. 2.
    bdp nin tamamına yakını.

(bkz: ermeniler türkiye de kürt olarak yaşıyor)
    4 -1 ... conta behcet
  3. 3.
    (bkz: sırrı sakık)
    (bkz: emine ayna)
    bülent bakır
    1 ... sofu ayyas
  4. 4.
    Levon Panos Dabağyan

solculuk adı altında bölücülük yapacaklar hayal kırıklığına uğrayabilir. kendisi türkçü ve milliyetçi olarak var olmuştur. biz osmanlıyız diyerek 1969'da mhp bayrağı olarak 3 hilalin seçilmesini sağlamış kişidir. bir dönem mhp istanbul millet vekili adaylığı yapmıştır. karabağ'da ermeni kökenli olmasına rağmen azerbaycan'ı desteklemiştir. 2. dünya savaşını japonların gözünden anlatan çok önemli bir kitabı mevcuttur. "ab türkiye düşmanı ermeni yetiştiriyor" diyerek avrupa birliğinin maskesini düşen ermeni kökenli türk vatandaşımızdır.

ilgili entry için: levon dabagyan

ayrıntılı biyografisi için: http://www.biyografi.net/kisiayrinti.asp?kisiid=2515

kendisiyle röportaj: http://yenisafak.com.tr/p...-fikrim-11.02.2013-484229
    ... kayi
  5. 5.
    ölünce bütün türkleri ermeni yapanlardır.
    bkz : hrant
    ... redlog
  6. 6.
    (bkz: mesut yılmaz)

(bkz: murat karayalçın)

(bkz: hikmet çetin)

(bkz: selahattin demirtaş)

(bkz: sabahat tuncel)

(bkz: sırrı sakık)

(bkz: emine ayna)

ve bir iddiaya göre kemal kılıçdaroğlu (anne tarafından)
    ... kizil oguz
  7. 7.
    (bkz: ismet inönü)
    ... gobek adim recep
  8. 8.
    ismet inönü değildir, çünkü ismet inönü'nün annesi bizzat babaannemin akrabasıdır, razgradlıdır ve türk'tür.

baba tarafı ise bitlisli ve malatyalı karışıktır, türk/kürt karışımı bir aile olan kürümoğullarındandır.
    ... kizil oguz
  9. 9.
    izmir'de bir chp yöneticisiyle tanıştım. bir hayli sohbet ettik
    söz siyasetten açılınca akp'nin bütün vekillerini araştırdıklarını ve bazılarının ermeni olduğunu anlattı. doğru ya da yanlış bilemem ama söylediği bir kişi önemliydi:
    (bkz: recep tayyip erdoğan)
    edit: lan ben demiyorum ne kalın kafalısınız.
    gerçi tayyip'in yaptıklarını hiçbir ermeni yapamaz.
    -1 ... srkn