1. 1.
  Her mühendis girişimcilikle uğraşmıyor, türkiyede teknoloji üzerine girişimcilik yapılmayacağını bildikleri için maaşlı işlerinde çalışmaya devam ediyorlar. 350 bin işletmeci ne işe yarıyor doğru soru olabilir.
  2 ... 300 ispartali
 2. 2.
  Girişten çıkıştan anlamam evet, ama sofrana gelen her bitkinin sağlıklı yetişmesini ben ve arkadaşlarım sağlıyor
  (bkz: ziraat mühendisi)
  5 -5 ... e f e e
 3. 4.
  Bu soruyu soran arkadaş ne işe yarıyor diye sorarak kontra atak yapıyorum.
  ... ultraviyole
 4. 4.
  Amk 10 net yapanın üniversiteli olduğu s.ktigimin eğitim sisteminde onlar ne yapsın.

  Tercih zamanı geldiğinde adam akıllı tercih yazılmıyor ki

  Çocuk diş hekimliği ile inşaat mühendisliğini aynı bir yazmış

  Yani "hangisi gelirse ya tutarsa" hesabı tercih yapıyor.

  Sonrada sonuç Bir avuç pişmanlık...
  1 ... diablo1987
 5. 5.
  geçimlerini zar zor sağlıyorlar. doksanlarda bitti o "ooo oğlumuz mühendis mi ne güzel güzellll" şeyleri. milenyuma girdik mühendislik de sıradan alelade bir branşa dönüştü. çoğu tabi. hala revaçta olan mühendislik kolları var ama makine başta olmak üzere mühendislik eskisi gibi öyle el üstünde tutulmuyor. dolayısı ile sektörlerde iş bulup geçimini sağlayabilen mühendisler öyle atılımlar yapalım yeni şeyler bulalım kafasına giremiyorlar. işsiz olanların sayısı da az değil hani..
  1 ... mel mel bakan gibson
 6. 6.
  ülkede işlemci yada amoled ekran tasarlanmamasının sebebi mühendislerinin yetersizliği değil.
  türkiye deki 350 bin mühendis ne işe yarıyor
  türkiye deki 350 bin mühendis ne işe yarıyor
  her seçimde koşa koşa bu kafaya oy verip, sonra "ama biz teknolojide niye geriyiz" diye sızlanmak saçma.
  3 ... ben de yazdim
 7. 7.
  onlar maaşlı teknikerlerdir. bütün gün boş boş oturup gereksiz işler yaparlar. adları mühendis işte.
  ... bel gamzeli erkek
 8. 8.
  ne yapsınlar iş yok mezun çok torpili, tanıdığı, emmisi olmayan boşta. eğitim sistemi çöp birşey de öğretmiyorlar yeni mezunlar sudan çıkmış balık gibi.

  iyi mühendisler vardır hemen çamur atmayın. gerçekten coğrafya kader nasıl bir icat, ürün geliştirme yapsınlar. dandik bir parçayı bulamıyorsun ürettiremiyorsun, yurt dışından getirteceksin kur farkı çok gümrük prosedür sonra burda prosedürlere kanunlara evrak kürek işlere takılacak.

  adamlar benzinli arabayı elektrikliye döndürmüşlerdi. uğraştılar trafiğe çıkarmak için izin alamamışlardı yok testi burda avrupada yaptıracaksın yok şu yok bu adamlar kanun yasalara takıldı vazgeçtilerdi. sonra bizde elon musk niye çıkmaz. adam amerika da garajında birşey yapıyor hemen onu onaylatıyor.

  başımdan şöyle birşey geçmişti tekniker olarak staj yapıyorum. sorunu ustalar çözememisti, servis mühendisi geldi o da çözemedi. bunlar istişare yapıyor ben gittim inceledim sorunu çözdüm müşteriye izah ettim tabi benim stajer olduğumu bilmiyor dinledi ve gitti ustalar felan herkes bana bakıyor nasıl çözdün felan sonra servis mühendisi odasına çağırdı sordu nasıl buldun felan diye ona da anlatmıştım.
  ... minmimeranim
 9. 9.
  senin dandik tuğla fabrikasının yandan yemişi olan okulun mühendis yetiştirmediği için eleştirilmesine lüzum yoktur. türkiye'de üretebilen ve farkındalık oluşturan hukukçu, mühendis, mimar, doktor vb. maalesef ki yeterli değil. bunun suçunu farklı düşünceye temayül etmeyi engelleyici, 8'lik tuğla gibi tek tip adam yetiştiren okullara atmak elzemdir.
  ... gaddar noyan
 10. 10.
  Mühendis olarak iş bulamadığım için ya da bulduğum işte cidden modern değil resmi orta çağ kölesi olarak kullanıldığım için bu aralar düşünemiyorum.
  ... turquoiseblue