1. 1.
  akp tarafından hazırlanan torba yasa teklifi içine dahil edilen iğrenç ötesi, korkunç ve insanın kanını donduracak bir yasa teklifidir.
  türkiye de yaban hayatını bitirecek kanun teklifi

  evet, tbmm'de görüşülmeye başlanan son torba yasa teklifinde "av turizmi" adı altında türkiye'nin yaban hayatını bitirmeye yönelik ifadeler var.

  buna göre; yurt dışından gelen üst düzey misafirlere türkiye'de ücretsiz olarak avlanma izni verilecek...

  yani diplomatik pasaportu olan, yahut zengin, yahut ünlü olan kişiler (artık bu kriter neye göre belirlenecekse) türkiye'ye gelip istedikleri gibi avlanabilecek. (tabi ücret karşılığı)
  türkiye de yaban hayatını bitirecek kanun teklifi

  daha geçenlerde böyle bir konu ile karşı karşıya kalmıştık;
  (bkz: abd li avcının adıyaman da dağ keçisi avlaması/#42913303)

  adıyaman'da yaban keçisi avlayan abd'li çift, bu yasa meclisten geçerse türkiye'ye gelip kurt, çakal, tilki, sırtlan, ayı, domuz, geyik vb her türlü yaban hayvanını avlayabilecek artık...
  türkiye de yaban hayatını bitirecek kanun teklifi

  türkiye afrika ülkeleri gibi olacak.
  zengin yabancılar türkiye'ye gelip vahşice ve acımasızca avlanacak.
  parası olan arap gelecek, türkiye'deki doğal yaşamı yok edecek...

  türkiye direyi yok edilecek...

  ne için?

  üç kuruş para için.

  hazırlanan kanuna göre; "mala ya da cana zarar verdiği gerekçesiyle yabani hayvanlar izinsiz avlanabilecek..."

  yukarıda da bahsettiğim gibi, her türlü yaban hayvan "mala ve cana zarar verebiliyor" gerekçesi ile avlanacak.

  türkiye'ye gelip cinayet işleyen şerefsizler vahşiliklerini tatmin ederken, biz gelecek kuşaklardan ödünç aldığımız doğayı biraz daha yok etmiş olacağız.

  bunun adı katliam iznidir.
  ne idüğü belirsiz insanlar gelip ülkemizde avlanacaklar.

  malesef, bir ülke nasıl yok edilir, bir vatan nasıl değersiz hale getirilir her gün farklı bir şekilde yaşıyoruz.

  yazık, çok yazık...yüreğim daralmış bir şekilde yazıyorum bu satırları.
  43 yıllık hayatımda şu ülkenin pek çok yerinde 3000'den fazla fidan dikmiş biri olarak, kışın ormana, dağa gidip yaban hayvanları için yiyecek bırakan biri olarak çok üzgünüm...
  çocuklarıma doğayı tanıttım, doğayı sevdirdim, umarım torunlarıma gösterebileceğim bir doğamız kalır elimizde...

  kaynak:
  https://www.cumhuriyet.co...bu-kadar-dusmedik-1749201
  https://gazetemanifesto.c...-ucretsiz-av-izni-369537/

  --------------------------
  --------------------------

  edit: konuyla ilgili habertürk videosu;
  https://streamable.com/ce9awq

  edit-2: bunu bile savunanları gördük ya arkadaş, işte bunlar insanlığın da düşmanlarıdır.

  (bkz: av turizmi) nedir amk?
  yaban hayvanları senin malın mı? sana mı ait ki, onları seninmiş gibi satıyor para kazanmaya çalışıyorsun?

  senin bu dünyada nasıl yaşamaya hakkın varsa, yaban hayvanlarının da en az o kadar yaşam hakkı var.

  sen zaten binyıllardır bu hayvanların yaşam alanlarını gasp ederek yaşam haklarını elinden alıyorsun.

  şimdi de hayvanları katlettirererk kirli para kazanacak ve buna av turizmi diyeceksin.

  yok ya...
  43 -12 ... tengir budun
 2. 2.
  Almanya bizi kıskaniyy.

  Hadi git bakalım alamanya da isviçre de tavşan avla ne oluyor.

  Yakında bu çomarlarda zenginlerin safari araçlarını sürer silahlarını taşırlar aynı afrikalılar gibi.

  Evet dünya devi olduk ümmet mümmet lideri diye daha zırvalayan siz.
  9 -3 ... karton toplayan cocuk
 3. 3.
  Hayatı boyunca kafeslerde sıkış tepiş yaşatılan, hormonlu yemlerle beslenip bin türlü hastalıkla boğuşan, insanların belirlediği vakitleri gelince öldürülüp satışa sunulan tavukları vicdanları sızlamadan Gönül rahatlığıyla yiyen insanlar avlanmak kötü bir şeymiş gibi bu kararı eleştiriyor. Çünkü eleştirmek için para alıyorlar, Tıpkı aktroller gibi.

  Hayatı boyunca özgür, doğal yaşamında sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşamış, son anında sadece birkaç saniyelik bir acı hissi ile hayvanı öldürmek. Avlanmak budur. Hangisi daha merhametli bir davranış? Senin benim yaptığım gibi hayatı boyunca işkence görmüş canlının etini marketten alıp bu caniliği devam ettirmek mi? Yoksa avlanmak mı?

  Ekleme: Ayrıca yaban hayatını bitirecek bir kanun değil bu. Avlanmanın belli kuralları, zamanları olur. Her hayvanın Üreme dönemi bellidir ve o dönemlerde yasak uygulanır. Üstelik ciddi cezaları vardır ve Türkiye'de sıkı bir şekilde uygulanmaktadır.
  1 -15 ... beton yetmez
 4. 4.
  Ulan tavuk yemekle yabancının parasını bastırıp avlanmasının ne alakası var kafanız bu kadar mı partizanca çalışıyor...besin zincirinde insanoğlunun beslenme kaynağı olan bir hayvanın belirli standartla sadece bu amaç uğruna yetiştirilip tüketilmesi ile hiçbir amacı olmayan ekosistemdeki yeri sadece varolmak olan vahşi bir hayvanın sırf eğlence uğruna öldürülmesini bir tutmak için en hafif tabirle aymaz olmak lazım.
  9 -3 ... flat head
 5. 5.
  Benim yaptığım şey partizanlık değil. Sadece avlanmanın nesi kötü, bunu sorguluyorum. Yaban hayatı her hayvanın birbirini öldürüp yediği hayattır. Her hayvan avlanır. insanın da orada yaptığı şey bu. insanın yemeyeceği hayvanı avlamasına karşıyım elbette. Ama geyik veya domuz eti yemeyi istemekten daha doğal bir şey yok. Sen markette tavuk eti ile hindi eti arasında seçim yapmayı nasıl normal görüyorsan, ava çıkan kişi de geyik eti ile domuz eti arasında seçim yapmakta özgürdür.
  -5 ... beton yetmez
 6. 6.
  Kanun teklifine gel, yurt dışından gelen üst düzey misafirlere türkiye'de ücretsiz olarak avlanma izni verilecek...
  Nevşin Mengü yazmış, Devrim öncesi iran’ında Amerikalılar trafik kurallarından muaf tutulmuştu, kaza yaparlarsa hatalı olsalar bile kimse hesap soramıyordu. Öyle bir tasarı işte..
  3 -1 ... klimanjaro
 7. 7.
  kafalara bak ya geyik etiyle domuz eti yemek isteyen avlanıyormuş seçim hakkı varmış. E peki neden “yurtdısından gelen üst düzey kişilere özel izin”? Kaldı ki o adamların ülkesinde bu seçimlik etler satılıyor gayet isteyen gider alır yer.

  Yaban hayvanlarının hayatta kalmak adına birbirini yemesiyle bir insanın sırf eğlence uğruna kendinden aciz bir yaratığı öldürmesini eşit görmek aklı normal çalışan insan işi olamaz.

  Ha bide işin özel izin boyutu harici “ücret mukabilinde” durumu var. Parasını bastıran yapacak bunu o daha vahim.
  5 ... flat head
 8. 8.
  (bkz: av turizmi)
  bir avlanma karşıtı olarak böyle bir şey var ne yazık ki ve türkiyede bundan pay almaya çalışıyor.
  ama öyle kafana göre önüne geleni değil.
  belirlenen bir bölgede belirlenen bir hayvan için. hatta en yüksek rakamı verene izin veriliyor.
  av turizmi dünyada getirisi en yüksek turizm gelirlerinden.

  diğer yandan bence de tüm dünya da Avcılık da av turizmi de yasaklanmalı.
  1 -1 ... little little man
 9. 9.
  Resmi hayvan katletme izni. Bu konuya cümle kurmak istemiyorum. Meselenin diğer vehametine değinmek istiyorum. Kendi yurdumuzda yetim, öksüz kalacağız tamamiyle. Yine yabancılar yine türk vatandaşlarında olmayan hakların tanınması durumu. Bu hakka sahip olalım diye bir derdim yok. Mesele her geçen gün kendi ülkemizde ötekileşmemiz. Bu yabancılara haklar tanınmasının sonu gelmez çünkü sebebi bizleriz. 2012 yılında bu surili sığınmacılar ne zaman tepemize efendi olacaklar diye sormadığım özel, tüzel kişi kalmadı ama cevap alamadım. Çok sürmeden patron olmuş durumdalar zaten. Birgün canı, namusu tehdit altında diye sığındıkları milletin başına efendi olacaklar. Öyle izansız, absürd bir toplum haline geldik ki anlamak mümkün değil. Kardeşlerimiz de kardeşlerimiz. Sloganik söylemlerin sevdasına kapılmışız. Böyle sığınmacılık olmaz. Olmamış tarihte. Kendi memleketimizde ikinci sınıf vatandaş haline geliyoruzu bir türlü görmek, anlamak istemiyoruz. Bu aptallığımızla daha nelere şahit oluruz? Kestiremiyorum. Parası olan yabanciya başka ne haklar sunulabilir acaba? Çocuklarımızın yüzlerine bakamayacak hale geleceğiz. Hesap soracaklar, soru soracaklar bizlere. Ahirette de durum aynı olacak. Ecdadımıza ve mevlaya verecek cevabımız olmayacak. Bir utanç timsali olarak anılacağız tarihte. Bu şekilde devam ettiğimiz taktirde utanç abidesi olacağız. Durduk yere kendi kendine kinlenen, öfkelenen ve bunlara sebep aklını yitirmişçesine avuqcunda olan tüm değerlerini harcayan, tüketen, ziyan eden insanlar haline geldik. Bir anda böyle rezil, kepaze insanlar haline gelebileceğimizi bin yıl düşünsem bile aklıma getiremezdim. Millet olarak eserlerimizle gurur duymak kalıyor geriye. Bravo hepimize. Alkışlıyorum.

  Edit; yeni ve garip bir davranış biçimine sahibiz zaten. Sürekli konu hakkında cümle kurabiliyoruz. Bu kadarına aklımız yetebiliyor diye düşünuyorum. Yap boz misali birleştirip ortaya nasıl bir çıkacak diye düşünmek aklımıza bile gelmiyor. Türkiye'de yaban hayatını bitirecek... başlığını müsadenizle ispat olarak sunmak istiyorum. Konu sadece yaban hayatıyla ilgili değil aslında. Ötesine, berisine aklımız ermiyor bence.
  2 -1 ... huzursuz adam
 10. 10.
  Milleti s*ktiler, sıra yaban hayatta kendi hallerinde takılan hayvanlara geldi.
  2 ... papa jupiter