1. ?.
  abd nin önde gelen 5 yahudi örgütünün başbakan erdoğan a mektup yazıp yardım isteyecek boyuta ulaşan durumdur. bu örgütler mektuplarında israil in kendini savunduğunu ifade ederken bile kendileriyle çelişmekteler. oysaki mektubun içeriğinde sadece 'yaşananlar çok yanlış şeyler ve biz bundan üzüntü duyuyoruz' deselerdi belki insanın inanası gelirdi.

  gelelim bizim yurdumuza. istanbul kurtuluş ta bir cep telefonu mağazasının ' buraya amerikalılar ve israilliler giremez' yazısı ise cahilliğin bini bin para. yahudilerin parası canından daha değerlidir, onlarla ticaret yap ki senin de ekonomik gücün artsın. ticareti siyasete alet edip boş fikirlere saplanmak sadece düz yolda giden arabayı çakıl dolu yola sokmaktır. o zaman da istenilen ölçüde sürüş sağlanamıyor. inançlı insan öfkesine hakim olmalı ve sağduyu ile hareket edip kendi için en iyisini seçmelidir. yahudi akıllı ise biz onlardan daha akıllı olmak zorundayız.

  israil dışında yaşanan sinegog saldırılarının müsebbimi bizzat israil istihbaratıdır. amaçları anti semitizm in tırmanması ve israil dışında yaşayan yahudilerin israil de yaşaması.

  son söz, gazze de çoluk çocuğu acımasızca öldürüp de tüm dünyada kimse saygınlık beklemesin. israil kendi düşmanını kendisi yaratıyor. sonra da 'bizi niye sevmiyorlar' diye ağlayıp duruyor. bir söz var kendi düşen ağlamaz.
  4 -1 ... imper
 2. 1.
  türk musevi cemiyeti nin hoşnut olmadığı durum..
  -1 ... pablo escobar
 3. 2.
  Türkiye'yi ilgilendirmeyen bir konuda aşırı tepki gösterilmesidir.bu tepkiyi bop eşbaşkanlığı yapan kişinin göstermesi daha bir ilginç
  2 ... munafik satanist
 4. 3.
  yanlış bir tespittir.

  aynen antisemitizm diye bir şeyin de olmadığı gibi.

  sidikli yahudileri bir de sevseydik bari...
  anti semitizm miş. bir de kendilerine havalı isimler bulmaya çalışmışlar falan..
  1 -1 ... marquise
 5. 4.
  "dini vecibe" adı altında çoluk, çocuk, sivil katliamlarından kaynaklanmaktadır.

  edit: ayrıca "ne bekliyodun lan" diye sorarlar adama. *****senin düzenli ordun benim sivil vatandaşımı öldürdü dangalak. sanki ladin'e operasyon düzenlenir gibi sniperlarla avladılar resmen. bunun tek açıklaması var. keyif. sonra sevecem seni ve dinini öyle mi? stockholm sendromu yaşamıyoruz çok şükür. bi siktir git.
  -1 ... letis
 6. 5.
  yoktur efendim cidden yoktur. gazze'de öldürmesinler mazlumları bakalım 2 yılda anti-semitizmin a'sı kalıyor mu?
  1 ... anne ben avukat oldum
 7. 6.
  nedense hep musevilere karşı olanların eleştirildiği ama dünyada neden musevilere bu kadar karşıtlığın olduğunun düşünülmediği durumdan kaynaklanan önerme.
  doğru ya unutmuşum museviler üstün ırk değil mi? musevi paranoyasının yarattığı musevi karşıtlığının tırmanmasıdır. uslu durun tırmandırmayın değil mi?
  schindler's list'i izlerken ağlayacak kadar insanım ama haksızlıktan nefret ediyorum.
  size yapılanları başkasına yaparsanız birileride bundan hoşlanmaz değil mi?
  1 ... bohem bebek
 8. 7.
  pkk yüzünden kürtleri yargılamak gibi bir durum.

  siyonistler yüzünden yahudileri yargılamak.
  ... menntre
 9. 8.
  israilde görülen türk düşmalığı ile doğru orantılı olan bir hissiyat.
  ... limonlu milkshake
 10. 9.
  türkiye' de yükselen anti semitizm in şüphesiz en önemli sebebi israil' in yıllardır dünyanın gözü önünde sürdürdüğü ancak kimsenin ses çıkaramadığı gazze katliamıdır . ancak dünyada yükselen veya bir dönem hitler almanya sında hüküm sürmüş anti semitizm in kaynağı ise yahudilerin, dünyanın ekonomik zenginliğini ellerinde bulundurmalarıdır . sonuç olarak işin kökenine inmek gerekirse anti semitizm in kaynağı yahudilerin kendilerini tün insanlardan üstün görmeleri, diğer milletlerin israiloğullarına hizmet etmek için yaratıldıklarını düşünmmeleri ve kandilerine vaad edilmiş toprak olarak sürdürdükleri bölgeleri ele geçirmek pahasına yaptıkları herşeydir .
  ... bi dur bi dinle ama