1. 1.
  ders döneminde ve tez döneminde doğru hocalarla çalışırsanız mükemmel sonuçlar alacağınız şeydir.

  benim naçizane tavsiyem, lisansı yaptığınız okulda yüksek lisansa devam etmemeniz. öyle oldu mu enseye şaplak, totoya parmak şekline dönüşecektir bir süre sonra. işin hamallık boyutu da daha rahat devreye girecektir. çocuk bakıcılığı, odadaki sebile damacana taşıyıcılığı gibi uğraşlar, ürettiklerinizden daha fazla yansıyacaktır notlarınıza.

  bir düşünün efendiler, öğrencileriyle tanışacağı ilk dersine iki dirhem bir çekirdek süslenmiş, hatta kuaföre gitmiş de saçını yaptırmış bir halde gelen; sonraki her ders için ders saatinden yarım saat bir saat önce gelip de öğrencileri için çay demleyen bir hoca dururken neden çocuk bakıcılığı yapasınız?
  2 -1 ... saffet semerci
 2. 2.
  eğitimimizin kalitesinde değildir ordaki sorun verilen önemdedir.
  ... begum07
 3. 3.
  başvuru sürecinde kendisinden vazgeçirebilecek bir aktivite. çok enteresandır, başvuru yaptığım bütün üniversitelerde form doldurma aşamasında bir pürüz illa ki çıkıyor. biri yök'ün ertelediği sınavın puanını ister, öbürünün başvuru sistemine transkript yüklemek mümkün değil. yaklaşık olarak 48 saattir üniversitenin birine zorla transkriptimi vermeye çalışıyorum. ortalama meselesi de bir ayrı alem. yöksis benim ortalamayı okulumdan neredeyse 30 puan yüksek hesaplamış. mezun olduğum okulun 4'lük sistemde gram dirhem hesabıyla puan verdiğini de bu süreçte anladım hatta. allah'tan yüzlük sistem diye bir şey var da bir de onunla uğraşmadım.

  özetle yök'ün ertelediği sınavların dahi sorumluluğunu almaktan aciz olduğu, dörtlük sistem çevirilerinde tek bir kurum yerine 81 ildeki tüm üniversitelerin baz alındığı ve dolayısıyla her okulun başka telden çaldığı, "türkiye'nin en iyisi" geçinen okulların kendi yabancı dil sınavını yapmayı akıl edemediği, bunu akıl edenin ise bilişim sisteminin boktanlığı ile insanı sinir hastası ettiği bu ülkede eğer hala yüksek lisans yapmak için çaba harcıyorsanız siz bir bordo berelisiniz demektir.
  2 -1 ... murebbeyemeyenmurebbiye
 4. 4.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2130964/+
  Tezsizi, uzaktanı, haftasonu programı diye diye değeri yukarıdaki birimle yarışır hale gelmiştir.
  2 -4 ... katalin
 5. 5.
  Sabah erken kalkan yüksek lisans yapıyor bir değeri yok. Evet.
  -1 ... oytunkaran
 6. 6.
  Kendi üniversiteniz dışında kazanmanız oldukça zordur.

  Üniversitesi yaşadığı kente çok uzak olanlara işkence çektirir.

  Bir sene gecikmeli kazanmama neden olmuştur.
  Puanım yüksekti çok şükür.

  Henüz referans ile bir şey kazanmadım.
  Hakkımla.

  Edit: tezli tezsiz aynı mı? Hahahaha, aynen kardeşim.
  -1 ... eylulsabahi
 7. 7.
  tezlisi de tezsizi de aynı boktur. olsun master yaptım dersiniz.
  -1 ... kurenai
 8. 8.
  Her önüne gelen yapıyor. Bundan 20 sene önce en iyiler yüksek lisans yapardı.
  -1 ... vexillarius of theodopolis