1. 1.
  1.92boyum ile bu gruba dahil insanlardan biri olarak muzdarip olduğumu belirtmek istiyorum. neden mi? çünkü genelde azınlık olarak algılanıyoruz nasıl mı?

  mesela uzun olmanın getirdiği olaylardan biride ayak numaranın biraz büyük olmasıdır misal olarak bendeniz 46-47 giyiyorum ve yeni nesille birlikte pek çok insan. ama hiç bir ayakkabı firmamız yada yabancı markaların türkiye distirübütörleri bunu hala göremiyor. yeni nesil eskisi gibi tıfıl minyon tipli maksimum 42 numara giyen insanlar değil yeni yetişen gençlik yani bizler genelde 1.80 üstü ve koca ayaklı insanlarız.bu yüzden tommy diesel converse gibi markaların en büyük ayakkabı numarasının 45 lacoste kowalski gibilerinde en fazla 46tı olması ve bu büyük numaralı ayakkabıların en fazla o dükkana 2 tane gelmesi normal karşılanabilecek bir şey değil.

  mesela belediye otobüslerindeki koltuk aralarının darlığı.. sığmıyoruz kardeşim ve bu yüzden otobüslerde yer olsa da ayakta gitmek zorunda kalıyoruz yahut yatak boyları genelde 190x90 oluyor ve ayak bölgemiz dışarda kalıyor ama yeni nesili sanırım biraz görüp son yıllarda 200x100 yatak üretilmeye başlandı... ve buna benzer pek çok şey

  sonuç olarak türkiye standartlarına göre uzun olmak güzel ve hoş olduğu kadar bazen de can sıkıcı olabiliyor..
  24 -4 ... player
 2. 2.
  seyyar minare lakabının takılması.
  5 ... yogurtsuzcacik
 3. 3.
  ortalamadan kısa olmaktan daha az sorun yaratan durumdur.
  1 ... birdy
 4. 4.
  ayrıca askerden yeni gelen abimden duyduğuma göre ; kisa dönem askerlik yapan erkekler icin askerde manga komutani olma mecburiyeti demekmiş..
  2 ... player
 5. 5.
  kendisinden en az 20 cm kısa bir kız kitlesiyle kar$ılaşmaktır.
  4 ... tam7harf
 6. 6.
  izdirap gibi gelir. aslinda uzun degillerdir, normallerdir. kisa olan kisilerin gözünde uzun görünürler. izdirap verir. toplumun icinde kabak cicegi gibi belli olur.

  örn.:
  soru soran ögretmenin sürekli sizi cagirmasina sebep olur. "evladim! sen uzun boylu olan! evet sen!"
  6 ... kultursuz dinazor
 7. 7.
  (bkz: ayrıcalık)
  1 ... edippo
 8. 8.
  okullarda davulcu olurlar...
  2 ... demolay
 9. 9.
  anneannemin bana "develerin ablası" demesiyle travmaya uğramış ergenlik dönemimi hatırlatan durumumdur.
  2 -1 ... artemisa
 10. 10.
  örümcek kafalı spor adamları yüzünden zor olan durumdur. adriano misali takır takır adam geçip şutunuzla direkleri yıksanız defansta oynamaya mahkumsunuzdur. basketbol takımına girseniz magic johnson gibi istediğiniz yere pas atıp topla mucizeler yaratsanız pivot oynamaya mahkumsunuzdur. durumunu değiştiremeyip körelip giden bir sürü adam bilen biri olarak söylüyorum ki yüzmeyi tercih edin. hele ki elleriniz, ayaklarınız palet gibiyse karın ve bacaklara çalışın ve havuzda uzun olmanın tadını çıkarın.
  2 ... eraserhead