1. 26.
  2000ler ile yok olmaya tüketime odaklı yaratılmaya çalışılan olgu. halbuki; Proust demiş: "Sanat en gerçek olandır, en sert hayat okuludur ve hakiki son yargıdır."
  ... buldumcukmatyas
 2. 25.
  Türkiye'de sanat.
  Aradığınız kriterde bir veri bulunamadı.
  2 ... egzotikayi
 3. 24.
  2000'li yılların başlarına kadar yapılan, üretken ve kendisini geliştiren durumdayken, sonraki süreçte ise kendini tekrar eden ve yapıldığı sanılan duruma düşmüştür.
  1 ... compliment
 4. 23.
  para üzerine kuruludur. kalıcı olmak değil; zengin olmak için sanatçı olunur.
  1 ... sawoolun
 5. 22.
  türkiyedeki genel estetik algı kebapçı estetiğidir. özellikle karadenizlilerde iyi bir şey yapıyorum adına o cahil kuş beyniyle yeniliyorum diye her şeyin içine sıçar gider güzelim eski atasından kalma ahşap estetik doğramaları yıkar pimapen yaptırır taş işleri yok ede olmıyacak yerlere göt gibi çirkin apartmanlar diker. dükkana lokantaya dekorasyon yapıcam diye berbat seramikler döşer. hiç bir şeyi tadında kıvamında yeterince yapmaz. renk algısı leş gibidir. mutfak yapar banyo yapar tavanlara kadar kasap dükkanı gibi bird en zevksizini bulur fayans döşer. gidin karadenize aklınız almaz doğa süperdir. doğal doku muhteşemdir. ama şehirlere bakın kasabalara bakın şehir dokusu feci zevksizdir burda hiç rahatsız farkında olmadan üstelik bir kaynakta harcayıp en berbatını yapar asidik zehirli bir berbatlık vardır. inanamazsın istesen bu kadar zevksini yapmak hayli zordur o güzelim doğanın içinde yaptıkları kafaya takılmış kötü bir peruk gibi sakil durur. mesela uzun göl etrafına beton döküp götüne çevirmiştir. sorsan her bku o bilir en dindar odur her boku bilir ama çevresini içine sıçar mına kor.
  1 ... kakandoboy
 6. 21.
  halk tabakasında anlayışı enteresandır.
  üniversite fakültesindeki sergiye çıplak kadın figürleri olduğu için saldıran; kayseri'deki film çekimleri sırasında surlara asılan gamalı haçı zorla indirtecek düzeyde minimalist(!) anlayış hakimdir.
  üniversitelerde sanat ile ilgili bölümlerde okuyan öğrenciye potansiyel işsiz ve gerizekalı gözüyle bakılmaya da devam edildiği sürece ben hayır diyorum.
  türkiye'de sanat belirli bir aristokrat zümrenin tekelindedir.
  geri kalanı karnını doyurma derdine düştüğü için çok da abes karşılanmaması gerekir aslında.
  2 ... dalavera
 7. 20.
  Heykeller ucube diye nitelendirilir.
  6 ... gogebakmastation
 8. 19.
  vardır, ancak üst sınıf zümrenin kontrolü altındadır. bu yüzden de borsa gibi para döndürülmektedir. sanatçılar fena değildir, hatta muhteşem olanları vardır; ancak alt sınıflara maalesef inemez. çünkü para yine sadece üst sınıfta. alt sınıfı sanata ilgi duyar hale getirmedikleri için onlar da üst sınıfa kaymaktadır. tabi sonra da bizimkiler antin kuntin adamlar olur. aslında değildir.

  taksimin bilinmeyen aresim atölyeylerinde ne dahiler vardır, yetişmektedir ve öğrenci yetiştirmektedir.

  ancak bunlar ya tamamen gizlidir ya da tamamen elit sınıfın egemenliği altındadır.
  1 ... bunebicimhikayeboyle
 9. 18.
  kanallarda tvlerden her taraftan sanat adına bayağılık yalakalık samimiyetten yoksunluk düşüklük akmaktadır.
  ... kakandoboy
 10. 17.
  bir toplumun yaşayıp yaşamadığının ve sıhhatini gösteren yegane şey sanattır. türkiyede durum feci. işin kötü yanı toplumda bu kalitesizlik ve berbatlığa , pejmurdeliğe o kadar alışmış ki onun için hep daha kötüye gidiyor.
  ... kakandoboy