1. 1.
  ukteyi veren: *
  uktecinin notu: *
  her daim faşizm ve şovenizm ile suçlanmanızla sonuçlanan olay. günümüz şartlarında 'ne mutlu türküm diyene' demeniz sonucunda ya da balkonunuza bir türk bayrağı açmanız sonucunda ayrımcı olmakla suçlanacağınıza delalettir türkiye'de sağcı olmak.

  ecevit dönemlerinin kara borsa günleri, 2001 krizleri hatırlanmadan ekonominin bozulmasındaki tek sebep olarak sizin düşüncenizi savunan partilerin gösterilmesidir sağcı olmak. biraz daha sağa kayarsanız: kundura ayakkabı içine beyaz çorap giyen bir kro olmakla itham edileceğinize işaret eder türkiye'de sağcı olmak.
  4 -8 ... jamall
 2. 2.
  siyasette kolaya kaçmaktır.
  8 -5 ... keyfkesh
 3. 3.
  anarşist, vatan haini, dinsiz, devlet düşmanı, homoseksüel, komünist, tatlı su solcusu * ve converse giyen solcu tarzında ithamları gün boyu ağzından düşürmemektir...
  7 -2 ... exclamar
 4. 4.
  dini ve milli duyguları sömürerek her türlü usülsüzlüğün ve ayıbın arkasındaki yüz olmak ve buna rağmen pastanın en kaymaklı ve büyük parçasını mideye indiren kesim olmaktır.
  7 -4 ... haziran
 5. 5.
  "gerçek vatandaş" sayılmaktır. diğerlerini yak öldür gitsin zaten. türk dediğin müslüman, sağcı ve sünni olur. eheh canlarım.
  6 -3 ... c2d
 6. 6.
  kolaydır.
  2 ... surahi bey
 7. 7.
  (bkz: bana sagcilar adam olduruyor dedirtemezsiniz) *
  1 -1 ... haziran
 8. 8.
  ilgili başlıkta da görüldüğü üzere solcular tarafından hiç tanınmadan, bilgi edinilmeden yerden yere vurulmaktır. en kötüsü de tüm sağcıların mhp'li sanılmasıdır.
  1 -4 ... tu kaka bana
 9. 9.
  türkiye'de sağcı olmak, kısmen de olsa, evrensel anlamda solcu olmakla eşdeğerdir. Zira, Türkiye'de sol yıllardan beri sağın, sağ da yıllardan beri solun misyonunu sahiplenmektedir. Ecevit döneminin CHP'sini ve DSP'yi saymazsak, işçi ve emekçi kesimden CHP ve türevlerine oy veren, sağ partilere verenlere göre oldukça azdır.
  1 -2 ... ayenci form
 10. 10.
  devrimci sevgi pıtırcıklarının dezenformasyonunda kendini anlatma savaşı vermektir bazen türkiye'de sağcılık.
  edit: bazen de seri halde eksilenmektir.
  3 -5 ... nerde kalmistik