1. 1.
    Bir zamanlar runların diyarı olan iklimi rum denen anadoluda özellikle kurtuluş savaşı ve sonrasında yaşanan mübadeleden ve 6-7 eylülden sonra pek rum görünmemesi durumudur.
    2 -1 ... tenete
  2. 2.
    fedon var ya.
    1 ... senrey26
  3. 3.
    Marmara bölgesinde bazı illerde sayıları az da olsa hala rum köyleri vardır. Fakat açıklamazlar gizlidir.
    ... gazeloglu
  4. 4.
    gizli olanlarmı yoksa kimliğini gizlemeyenlerimi sordun diye düşünürdü şimdi.
    ... okuyorum ben amca
  5. 5.
    sözlükte birine denk geldim. youtubeden izlenirse varlar. kendi ülkelerinde azınlık durumuna düşmeleri çok kötü.
    ... selia
  6. 6.
    Atatürk kurtuluş savaşında emperyalistlerle mücadele etmiş rumları yaşlı gözlerle mübadele etti.
    ... ne olursun guzelim sevsem seni
  7. 7.
    türk olduğunu sanan karadeniz rumları bol miktarda var.
    3 -2 ... antik sarapci
  8. 8.
    Kaldı sen ben o şu biz aslında hepimiz Rumuz

Rum Roma Rome: Orijinali Rome'dir Latincedir Roma Türkçedir Rum Arapçadır bunlar Doğu Roma imparatorluğu sınırları içinde yaşamış ve Roma yurttaşı haklarına sahip olmuş halk veya kişidir. Yani Romalıdır Şimdi Turkey Ve Türkiye diyinceher iki türlüde Türk oluyor değil mi ? he işte buda aynı neyse devam edelim Osmanlı Doğu Roma'yı ele geçirince FSM ile 3.Roma Müslüman Roma olunca hepimiz aslında bir nevi Doğu Roma imparatorluğu sınırları içinde yaşamış olduk bu durumda Rum yada türkçesi ile Romalı olduk.
    1 ... romacumhurbaskani
  9. 9.
    Hahahah sarışın Karadenizlilerin Türk olacak hali yok ya :D
    1 ... uncertain
  10. 10.
    Bu başlıkla dalga geçen kişiler.
    ... ucamayan ucak