1. 1.
  üzücü gerçektir. çoğunluk müziğin kâfiyeden ibaret olduğunu düşünüyor. mor ve ötesi grubunu örnek verebilirim. halk sayesinde bu grup harcanıyor resmen. ki en sevdiğim türk rock gruplarından birisidir.
  4 ... nick ne demek
 2. 2.
  Neye gereken önem veriliyor ki bu ülkede?
  3 ... hayatsartlari
 3. 3.
  Arabeskcileri küçümseyen rockcilar bir bok uretemeyip küçümsedikleri arabeskcilerin şarkılarını coverladiklari için normaldir. Rock rock diye Internette yirtinanlarin en iyileri yani bir şeyler üretenleri bile popculardan da arabeskcilerden de üretim açısından çok geride. Bunun sebebi Türkiye'deki rock dinleyicilerinin ve icracilarinin geri zekali ve yeteneksiz olmasıdır. Lan ikiyüzlüler bari küçümsediginiz arabeskcilerin şarkılarını yeniden soylemeyin. Güya asagiladiginiz adamların şarkılarından ekmek yiyerek hırsız gibi bir şey oluyorsunuz.
  2 -4 ... gazteci
 4. 4.
  duman, mor ve ötesi gibi sikko grupların rock grubu olarak sayılmasına bakarsak normaldir. ne vereceğim amk ? duman grup bile değil benim gözümde. bir avuç serseri.
  1 -5 ... kivilive
 5. 5.
  gayet yerinde bir tespit. emre aydın'ı rock müzik yapıyor sanma yanılgısı ve benzeri genel hususlar zaten bunu ortaya koyuyor.
  2 ... onickihavari
 6. 6.
  90 sonrasi nesilde, bilhassa 95 sonrasi nesilde kendini buz gibi hissettiren gerçektir. Bir zamanlar üniversiteler uzun saçlı, küpeli, deri montlu ve temiz kalpli rockçılarıyla anılırken şu yıllarda Sinan Akçıl benzeri fabrikasyon gençlerle tatsızdır, tuzsuzdur. 2002'den beri en çok bozulan şeylerden biri de müziktir oysa.
  3 ... visneasidi
 7. 7.
  rock müzik ağırlıklı olarak isyanın ve öfkenin sesidir. altyapı olarak dahi sert bir tona ve yırtıcı erkek vokallere sahip çoğunlukla.
  gel gelelim bizim kültürümüzde isyan etmek ciddi anlamda kötü bir şeydir. allah'a karşı gelmek, şükretmek yerine asice davranmak ve elindekilerin kıymetini bilmemek yanlış bir davranıştır. bu böyle olmalı ya da olmamalı demiyorum ama benim dışarıdan baktığım zaman gördüklerim bunlar.
  ha belki arabeskin temelinde de isyan yatıyor diyebilirsiniz ama ben buna inanmıyorum. isyankar parçalar olsa dahi yine de hüzün ve melankoli ağır basıyor. her neyse söyleyeceklerim bu kadar.
  1 -2 ... mithranin yemini
 8. 8.
  rockçıyım, evet. ama arabeskçileri küçümsediğimi kim söyledi? saygı duyuyorum ki zaten ben arabeskte dinlerim.
  1 -1 ... nick ne demek
 9. 9.
  ama pop dinleyenleri küçümsediğimi söyleyebilirim.
  1 -1 ... nick ne demek
 10. 10.
  Rock ve metal türkiye'de öcü gibi görüldüğü için hem ülkemizde hem de sanat camiasında pek fazla ilgi görmüyor. Harika rock grupları var fakat demet akalın gibi hande yener gibi albüm çıkaramıyorlar, neden? Çünkü rockcıların ve rock müziğin elinden tutulmuyor. Illa ki göt baş ayrı oynayacak müzik sektörüne tutunmak için.
  5 -1 ... black metal dinleyen yazar