1. 1.
    senelerdir merak edilen bir sorunsaldır.
    dizilerde falan sürekli görüyoruz. ama gerçek hayatta mafya gören yok. mesela ben türkiye'de bir çok şehir gezdim. ama hiç öyle siyah takım elbise ve bellerinde silahlar ile dolaşan adamlar görmedim.
    -3 ... gina carano
  2. 2.
    Varsa beni bulsun.
    Kulaklarından tavana asilmasi gereken biri var da. Saygılar.
    ... hanimefendi zuleyha
  3. 3.
    Galericiler, fabrikatörler, ticaret yapanların %70i mafya yada mafyamsıdır.
    2 -1 ... ilgisiz ve sorumsuz insan
  4. 4.
    Bir kravatlı mafyalar var bir de uyuşturucu satan, insan ticareti yapan, hırsızlık çeteleri gibi çeteleri oluşturan mafyalar var.

Yani öyle filmlerdeki gibi benim değerlerim var mafyalık yaparım ama iyi insanlara zarar vermem uyuşturucu satışına karşı çıkar insan ticaretine ceza keserim şeklinde takılan bir mafya yoktur. O mafyayı özendirme hali.
    -1 ... keyf kahyasi
  5. 5.
    var
    benim bizzat tanıdıklarımda var bikaç yerde.
    ... minotavros
  6. 6.
    sedat peker vardir.
    ... halil kisbet
  7. 7.
    çoğu palyaçodur. Peker pekmez falan güldürür adamı.
    ... wizzy
  8. 8.
    Var mı neden görmüyoruz sorusuna cevaben :

(bkz: sadece ölüler görür)

https://youtu.be/4ggKWyXUaLI
    1 ... ali candan
  9. 9.
    Bu bir sorun değildir eğer mafya varsa sorundur sıkıntıdır.Bence en büyük mafya devlettir.
    ... farzetkimutluyum
  10. 10.
    BANA GÖRE TÜRKiYE'DE Ki TEK MAFYA ORGANiZASYONU , ÖMER LÜTFÜ TOPAL TARAFINDAN KURULMUŞ ORGANiZASYONDUR.

genel bakış olarak amerikan -italyan tipi mafya olmakla birlikte mümkün mertebe devletin silahlı güçleri ile çatışmaktan kaçınmaları dolayısı ile sönük mafya olarak kalmıştır.

türkiye'de ki mafyanın tam tanımı osuruktan mafya'dır , en iyi adamı organizasyon şefini anında ispiyon eder ,haydar'ı gördün mü.

daha evvelde sözlükte yazmıştım bir emniyet müdürünün söylemini.

ne demişti polis müdürümüz, türkiye'de ki en büyük mafya şefine bir polis bir bekçi gönderin kuzu kuzu emniyete itirazsız gelir.

çete olabilir , bana göre en gözü kara çete nuriş'in ( nuri-vedat ergin) çetesidir. onlar bile ya mhp'ye tyada zamanı gelmiş devlete dayanmışlardır,hatırlarsanız mustafa duyar'ın öldürülmesinde de nuriş'in parmağı vardı,bizzat biz öldürdük dedi. (mustafa duyar zaten dhkp-c'den atılmıştı,yani sahip çıkılmayacağı ilan edilmişti)
    en gözü kara nuriş bile eyleminin içinde biz devletimize sadığız diye bağırıyordu.
    keza alaattin çakıcı veya şimdilerde sedat peker.
    onlarda vedat ergin dışarı çıkarsa ne yaparız diye kara kara düşünmekteler.

samsun mafyaları var mesela ,karikatür mafyalar.

kendine mafya diyen şahinler var çok güçlü olan sarallar var mesela süleyman'dan torpilli ,iki ekip yetiyor operasyon için.

90'lı yıllarda behçet cantürk ve etrafında ki kürt çeteleri palazlanmaya ve batıda ki suç şebekelerini tehdit etmeye başladılar gerçek mafya oluşumu olma yolunda idiler ,sendika ve siyasete bulaştılar pkk'dan destek aldılar fazla sürmedi anında yok edildiler.

yani türkiye'de ki devlet kendisine eğmeyen çeteyi yaşatmaz,mafyalaşmaya kalkarsa anında yok eder.

aslında bu esas mafya benim mesajıdır yedirmem pastayı olayıdır bu.
    1 ... baris hemen simdi