1. 1.
  sayısı bilinmeyecek kadar çok olabilecek avantajlardır.

  (bkz: askere gitmemek)

  edit: bu başlığı bile eksileyen çıkabiliyorsa, bir şey demem artık.

  ne dedik a.k.
  2 -3 ... nurman
 2. 2.
  çok kolay bir şekilde sevgili bulabilmeleri.
  1 -1 ... herseye kabul
 3. 3.
  tecavüzcüsüyle evlendirilmek zorunda olmak.

  düşünsenize, ölene kadar tecavüz fantazisini legal olarak yapabilirsiniz!! * hem de çok çok gerçekçi bir biçimde!

  - fuck me baby yeah, rape me , fuck me like an animal baby, rape me harder!1!1
  2 ... lyrics
 4. 4.
  anadoludaysa eğer o kadın, toplu taşıma araçlarında genelde ayakta kalmaz... hep bir saygı vardır kendisine. abazanlıkla karışık bir saygıdır o...
  ... delicious
 5. 5.
  Türkiye'de kadın olmak gerçekten çok avantajlı. Her gün kaç kadın öldürülüyor bu ülkede haberi olmayan yazarın ifadesi.
  2 ... asya696
 6. 6.
  günümüzde kadın olmak dezavantajdır net.
  1 ... independent
 7. 7.
  sayılamayacak kadar çoktur. şiddet görmek bunlardan biridir. bu illa ki gücüne dayalı olmayabilir, sözlü şiddet; aba altından soba göstermek de buna dahildir. din kisvesi altında bunun mübah gösterilmeye çalışıldığı da bir gerçek.
  işyerinde terfi almasının cinsiyetine dayandırılması. yükselmesinin kadın olması dolayısıyla engellenmesi, aklının hor görülmesi acayip avantajdır. hiç onur, gurur şeref düşünmeksizin kadın olduğu için bel altından son değerlendirmeyi yapıp başarısızlığını cinsiyet üzerinden örtbas edenlerle doludur bu ülke.
  avantajdır çünkü evde işte çalışmak zorundadır. dışarda da çalışsa ev asli görevidir.
  töreye kurban gitmek, namus kavramının tüm ağırlığını üstüne alıp gitmek çok büyük avantajdır daha ne olsun?
  çifte standardın yaşandığı ülkede hep kaybeden taraf olmaktır.
  ... morbulutlar
 8. 8.
  Mühendisseler ve biraz elleri yüzleri düzgünse bir erkeğin hayal edemeyeceği noktalarda ve rahatlıkta işe başlamalarıdır. Örneğin A elektrik malzemesi firmasında erkek mühendis üç kuruşa kirin pası içerisinde fabrikada zar zor işe başlarken eli yüzü düzgün mühendis hanımımız yönetim binasında temiz bir yönetimle veya pazarlamayla alakalı işe başlar.

  Toplumun evlilikte kadından beklediğiyle erkekten bekledikleri arasında maddi açıdan kadının üzerine pek yük düşmez. O yüzden cebinde beş kuruş parası olmayan bir kadın bile evlenebilir, lakin cebinde düğün müğün derken enazından 30-40 bin lirası olmayan erkek ortalama bir aileden kız alamaz. (ha maddi olarak enaz erkek kadar sorumluluk almak isteyen bilinçli kadınlar vardır, veya doğrudan doğruya paraya bakmayan evimizi biz birlikte kurarız canım diyen)

  Yine aynı şekilde evlenmiş bir kadının kocası ortalama bir maaş alıyorsa, "ben evde oturup çocuklarıma bakacağım" deme hakkı vardır. Bununla beraber evde otururken de ben çocuk bakıyorum eve temizlikçi çağırsak yeaavvv deme hakkı da vardır. Lakin bir erkeğin biraz da sen çalış ben evde oturayım deme hakkı yoktur. Evet bunu demeyi gururumuza yedirmeyiz ama deme hakkımız da yoktur. Vardır diyen boş konuşur.

  Askerlik meselesi ise bir avantaj değildir. Askere giden her erkek bir annenin oğludur. Oğlu askere giden kadın, oğlunun çektiği bütün derdi sıkıntıyı içerisinde çeker. Oğlu gazi olursa kolunu bacağını kaybederse o da manevi olarak kaybeder, oğlu ölürse o da oğluyla beraber ölür.
  ... selim pusat
 9. 9.
  saymakla bitmez.

  ama her türlü orospuluğu, kahpeliği yaptıktan sonra kadın beyanı esastır argümanına sığınıp istedikleri insanı tacizci, tecavüzcü ilan edebilmeleri en büyük avantajdır.

  feminist orospular sizi.
  1 -9 ... vsebudetkhorosho
 10. 10.
  Oncelik yaratir. Bugun is yerindr istemsizce bunun tepkisiyle karsilastim. Bir sirkette kullanici destek olarak calsiyorum. Bir bayan arkadasimiz cagardi, yakinimda diye kalkip gittim. Orada bulunam erkek arkadasimiz ise biz cagirsak hemen gelmessin ayrimcilik var diye espri yapti. Ama kiz guzel, yaparim haci.
  ... piassos