1. 1.
  külliyen yalandır. hala bir kelime bile türkçe bilmeyen binlerce kürtün olduğu türkiye'de kürtlerin asimile edildiğini söyleyenleri görünce gülsek mi, sövsek mi?
  1 -1 ... bleedingmoon
 2. 2.
  uzun yıllar uğraşılmış ancak görüyoruz ki başarılamamış bir olaydır.
  1 -4 ... eurasia
 3. 3.
  uğraşılmış ama sonucunda başarılamaması hayırlı olmuş durumdur. 80 yıl boyunca kürt kelimesini yok sayıp birçok zaman türk kültürüne ters gelen onu yozlaştıran töre cinayetleri, berdel gibi kürt geleneklerin türk kültürüne empoze etmek yerine kürtü kürt olarak kabul edip kendi töresi ile yalnız bırakmak daha doğru olacaktır. ne de olsa zararın neresinde dönülse kardır. türksen türksündür, kürtsen kürt..
  1 -1 ... golgi aygiti
 4. 4.
  konuştuğu her kürtçe kelime başına 4 lira ceza ödeyen kürt gördüm. imdi bu adam asimile mi edilmiş, yoksa hizaya mı getirilmiş? bence, sadece bu vahşi yasağı uygulayanın insan olmadığının ıspatı noktasında okkalı bir vesile olmuş.
  2 -4 ... kecaspy
 5. 5.
  sanki türkiye'de kürtler katlediliyormuşcasına sansasyona neden olan kürt açılımının doğurduğu düşüncelerden biridir. herkesin rahatı yerindeyken nedir bu dtp'nin çıkışı falan anlamıyorum meclise bile girdi bu adamlar hala konuşuyorlar.
  ... lucky strike
 6. 6.
  en son türkiye'de yaşanacak olan şey. başka her ülkede asimilasyon politikası görürsünüz ama türkiye'de asla. neden? genlerimizde yok. osmanlı bile o imparatorluk yapısındayken bunu yapmamış, türkiye mi yapacak?

  hem sorarım size, bu ülkenin meclisindeki milletvekillerinin yarısından fazlası kürt kökenliyken, isteyen kürtçe konuşup türkü söyleyebiliyorken, kimsenin nüfus cüzdanında etnik kimlikten bahsedilmezken ve dolayısıyla da kanunlar önünde herkes eşitken, en güzel mekan sahipleri kürt kökenliyken, en baba mafyalar kürt mafyalarıyken, hangi asimilasyondan bahsediyorsunuz?

  e devlet olarak bırakın da bazı hassasiyetler olsun ki petagonya'dan bi farkımız olsun değil mi? resmi dilin türkçe olması, laik devlet, üniter devlet, ulus devlet gibi. zaten bunlar da olmazsa kapatalım dükkanı gidelim.
  -2 ... tayk
 7. 7.
  bi kart kurt meselesi vardı, ne oldu?
  dağ türkleri efsanesi vardı, ona ne oldu peki?
  -1 ... kecaspy
 8. 8.
  asimile edilmeye çalışılmıştır fakat tam olarak başarılamamıştır.çocuklarına kürtçe isimler vermeleri yasaklanmıştır.ucuz işçi olarak çalıştırılmışlardır.bugün ise emperyalizm tarafından bir ihtiyaç olması nedeniyle tekrar varolmaları istenmektedir.
  ... cezzar35