1. 1.
    ilki istanbul'da resmen açılmıştır.

türkiye de ilk deizim derneğinin açılması

Derneğin başkanlığını yapan ve açılışta konuşan Özcan Pali ise, “Hiçbir dine mensup olmadığımızdan dolayı bizlere ağır hakaretlerde bulunuldu, onurumuz incitildi. Hükümetin başında bulunan otoriteler bizlere ‘sapık’ bile dediler. Bizler öncelikle ‘Adem ve Havva’ gibiyiz. Bizler gibi onlar da hiçbir dine mensup değillerdi. Onların ne kitabı ne dini ne de peygamberi vardı, onlar yalnızca Allah’a inanıyorlardı. Bizler de onlar gibiyiz. Eğer bize sapık diyorlarsa Âdem ve Havva’ya da sapık demiş oluyorlar” dedi.

https://www.mynet.com/dei...esmen-acildi-110104463278
    5 -10 ... true
  2. 2.
    Bir deist olarak hangi amaca hizmet edeceğini anlamadığım dernek. Herkesin inancı da inançsızlığı da kendini. işte bunlar deizmin yüz karaları asdsfs.
    8 -1 ... estrella damm
  3. 3.
    HAyırlı olsun da, bir yaratıcıya inanıp onun bir kural koyucu olmadığına inanmak nasıl bir mantıktır, hadi inanmadın derneğini açıp ne konuşacaksın madem inanmıyorsun.
    7 -4 ... daisyfuller
  4. 4.
    Herkesin deizimin ne anlama geldiğini bilecek kadar kültürel bir topluluğa sahip olmadığımız için Allah'a şükretsinler zira daha çok tepki alırdı deistler Allahulazim.
    ... doublekerem
  5. 5.
    hemen taraf olalım şeysi.

ateistim, hemen gidelim birleşelim.
    deistim, gel dernek kuralım.
    hristiyanım, konyalı hristiyanlar derneği..
    3 -3 ... yastiklagezen
  6. 6.
    Soranlara türkiye iran oluyor malezya oluyor dersiniz.
    4 ... frekans
  7. 7.
    Ateizm tutmadı birazda bunu deneyin. Ehe.
    4 ... keyfinizinkahyasi
  8. 8.
    hergeleyiz mergeleyiz ama bazı konulara da aklımız eriyor hafız.

din, mahrem bir konudur. git özelinde yaşa kardeşim. varıp da deizmin özel ritüelleri mi var? yok. eee ne demeye şov yapıyorsun. kendi kendine takıl işte din yok, görev yok nedir yani dernek açmalar falan? kirayı nasıl ödeyeceksiniz bir de amk ya sırf 15 dakikalık ünlü olma çabaları.
    4 ... hergele kutay
  9. 9.
    adem ve havva nın dinsiz olduğunu söyleyen şahısların bulunduğu dernek. yazık. adem ile havva ya gelen din, onlara verilen suhuf da islam dininden başkasını anlatmıyordu. Allah her topluma aynı dini gönderdi ama insanlar onu dejenere ettiler. ve en son Kur'an indi. son kitap olarak.
    alıntı..
    islâm âdem aleyhisselam’dan beri gelen dindir ve hiçbir zaman dejenere olmamıştır. allah bize, rahmeti gazabını aştığı için kur’an-ı nazil etti. yapacağımız tek iş kur’an’a ulaşmak olmalı. başka bir şey değil. biz bugün kitapmış gibi, kâğıt üzerine yazılmış, ciltlenmiş bir kur’an’dan bahsediyor gibiyiz. kur’an-ı kerim insanlarda olan bir şeydi. bizim tekrar kur’an’a kavuşmamız demek o kütüphanelerde olan şeye kavuşmamız demek değildir. biliyorsunuz kırk hafız birden şehit olunca bizimkiler biraz telaşa kapılmışlar, ‘ya kur’an’ın tamamını bilen insan kalmazsa dünyada!’ diye. tam bir bütün olarak yazmaya niyet etmişler. orada ömer ile ebu bekir arasında bir tartışma var. ömer yazılmasından yana. ebu bekir, ‘resulullah bunu yapmadı, bizim bunu yapmaya ne hakkımız var?’ diyor. ama sonradan ebu bekir radıyallahuanh diyor ki ‘allah kalbimi ömer’in haklı olduğunu anlayacak kadar genişletti.’ bizim allah’a teslim olmaktan başka bir yaşama yolumuz olamaz. bizim duamız, allah’tan beklemekten başka bir şey olamaz. allah’tan gayrisinden bir şey beklersen, allah bütün insanları iddialarından vurur. ‘benim kafam diğerlerinden daha iyi çalışıyor!’ derseniz hepsinin alay konusu olacak kadar berbat bir zihni performansa allah sizi sürükler. ‘benim servetim beni kurtarır!’ derseniz aç ölürsünüz. bu sadece müslümanlara mahsus bir şey değil. uzaya gönderdikleri aracın adı “challenger” idi. “meydan okuyan” demek. sen misin challenger, daha bir dakika geçmeden havada patladı. bugünkü amerikan medeniyeti de öyle bir çöküş yaşayacak ki… bunu kehanet olarak söylemiyorum, işin tabiatı bu. bütün dünyanın büyük bir karanlığa mahkum olmasını sağlayan bir medeni kuruluştan bahsediyoruz. bunlar belasını bulacak. bizim duamız o ki bunlar belasını türklerin elinden bulsun!”

ismet özel

http://www.istiklalmarsid...zi.aspx?YID=794&KID=2
    2 ... kazangap
  10. 10.
    Ay ne kadar da cool olmuşlar hemen cinsiyet değiştirip onlara vermeliyim.
    2 -1 ... masklavi