1. 1.
  insanlık dışı bir ihmalden kaynakli büyük çaplı bir felaket yaşandığında: "s*ktir ya, şimdi idareci olarak orda olup açıklama yapmam lazım, hemen gitmeyeyim, ne sorarlarsa hastaydım derim, hem benim mi suçum? nasip kısmet der geçerim. Diklenen olursa dalarım,asabım bozuk zaten. Ya bizde insan da çok öl öl bitiremedik. He he, şimdi yalandan da olsa gözyaşı falan dökemem.benim suçum değil ki. Ne demiş goebbels: hep karşıyı suçla. Uff amma düşündüm ha ne mükemmel bir liderim." Kafasında olmaktır.

  Allah bizi felaket evveli bunlardan korusun artık.
  ... yoko muntzer
 2. 2.
  meb'de idareci olmak istiyorsanız öncelikle eğitim-bir-sen üyesi olmanız gerekir. zira idareci ataması için herhangi bir sınav yoktur.

  sonrası kolay zaten....eğitim-bir sen üyesi olmayan ne kadar öğretmeniniz varsa okulunuzda onlara karşı her türlü yıldırma çalışmalarında bulunabilirsiniz. idarecisi dahi öğretmenini "yatan varlık" olarak görüyor bu güzel ülkemde...her toplantıda birlikte çalıştığı meslektaşına laf yetiştiren "idareciler" (!) var.

  Türkiye'de idareci olmak çok zor inanın...bir sendika evrakı dolduruyorsun üye olurken, o da o kadar zor ki anlatılmaz...
  ... linguist