1. 1.
  ne yaptığını bilmeyen insanların üzerinde meslek icra ettiği kavramlardır..
  son olan olaylarla artık işlerin ne duruma geldiği gayet güzel anlaşılmıştır..agcanın durumu gösterdi ki bir suclunun ne kadar yatacagını bile kestiremeyen bir adalet sistemine sahip türkiye,acı ama gerçek..
  daha sonra sucluyu arama kararından bir buçuk saat sonra yakaladıgı için kendiyle övünüyor türkiye sanki bir başarıymışçasına,acı ama gerçek..
  bazı şeylerin hafife alınması anlaşılabilir durumlardır,fakat hukuk ve adalet bu kadar hafife alınan iki kavram olduktan sonra avrupadan bir şeyler beklemek çok saçmadır..zira hukuk bir devlette düzenin işlemesinin temel taşıdır ve eğer bu düzenin işlemez kısımları varsa o devletin doğru düzgün muhattap bile alınmaması pek normaldir.
  1 -1 ... selmagezinir
 2. 2.
  bursa il jandarma komutanı 'nın işlemiş olduğu suçlara rağmen hala yargılanmamasından dolayı "artık türkiye 'de hukuk sadece işçi sınıfına var" dedirten vahim durumdur.
  1 ... martyns
 3. 3.
  turkiyede yavas yavas yurutulmeye ve oturtulmaya calisilan kavramdir
  ... spiritualized
 4. 4.
  Bozuk tren kapısı acılıp düşen ve ölen cocuga tazminat olarak 3 bin ytl ödeyen,ama cocuk tren seferlerini aksattı diye ailesine 10 bin ytl tazminat ödeten inanmadıgım güvenmedigim sistem..
  ... clasura
 5. 5.
  yanlış açılmış başlık. asıl doğrusu dünyada adalet kavramı olmalıydı.
  insan her yerde aynı insan, ve adaletsizlik her yerde aynı adaletsizlik.
  ve her zaman ezilen gariban insanlar oluyor.
  cebi şişkin, yemekten katman katman kalın enseli, götlü göbekli adamdan yana adalet.
  adalet garibandan yana değil hiç bir zaman.
  güçlüden yana.
  devlet dediğin zaten nedir ki? güçlüye ezilmemek için ezik ve güçsüzlerin kurduğu adaletsiz bir sistem.
  hukuk nedir? eziklerin, güçsüzlerin güçlü olmak için kurdukları sistem.
  adalet bir tek tanrı tarafından gerçekleştirilir, insan ise her zaman adaletsizdir.
  ... laz pacino
 6. 6.
  hukukun adalet sağlama gibi bir işlevi veya amacı bulunduğu zannıyla birbiriyle karıştırılan kavramlar bütünü..hukuki olan her zaman adil olmayabileceği gibi, toplumda adalet duygusu çoğu kez hukuksal normlarla çelişki içindedir. bütün sorun ; adaletin subjektif tanımlar-tanımlamalar içermesi, hukukun ise kör bir mantıkla sadece şekli düzeni sağlamaya çalışmasından kaynaklanmaktadır.belki hukuk adaleti getirmez ama hukuksuz adalet sağlama inancı , eninde sonunda zorbalığa dönüşecektir, yani yine adaletsizlik doğuracaktır.
  ... kelebek etkisi
 7. 7.
  başarısız!
  1 -1 ... wolverine
 8. 8.
  mağdurlar için yoktur, suçlular için vardır.
  ... metin oktay
 9. 9.
  *2007 yılında hukukun ve adaletin apayrı şeyler olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Bırakın futbolu, bugün insanların birbirini kestiği bir arenaya koşsak her hafta sonu, aynı eski Romalılar gibi, oraya kan görmek için değil, biraz olsun adalet görmek için gittiğimizi düşünürdüm. Hrant Dink'i infaz etmeden eline son bir yazı yazması için bir kalem ve bir kâğıt verseydik ve karşısına faşizmin ensede patlayan silahlarını, ogünlerini yasinlerini, köpek öldürür gibi insan öldürmekten bahseden devletin kimi emniyet görevlilerini, hukuktan hakikati gizleyen valilerini koysaydık. Ve gösteri başlasaydı. Hrant Dink hiç olmazsa son yazdığı yazıyı okusaydı. Ondan sonra herkesin alkışları, bağırışları, tezahüratları arasında Hrant Dink'in paramparça edilişini seyretseydik, şu an olan bitenden çok daha adil olmaz mıydı? Olurdu. Hukuk ve siyaset karmaşık olabilir, ama adalet basittir. Günahtır başbakanım günahtır. Hrant Dink'e günahtır. Dahası, bu memlekete, adalete günahtır. Durmaya çalıştığınız yer artık bir yer değil, çirkin ve kanlı bir taraftır. Adaletin bu kadar müstehcen, bu kadar aleni bir şekilde iğdiş edilmesinin yanımıza kalacağını mı zannediyorsunuz? Hukukun ve adaletin birbirine kavuşmasını ısrarla engelleyen ne? Tribünler mi? Oy kaygısı mı? Sayılar ve rakamlar mı? 'Sayılar onları o kadar büyülemişti ki, sonunda ölülerini bile sayar oldular.' Ben bu konuda bütün mecralarımı tükettim. Benden başka birçok insan da tüketti. Siz de sayın başbakanım, bugüne kadar tınmayarak bizim çaresizliğimizi tescil ettiniz. Ama unutmayın, hiçbir şey hiçbir zaman sizin çaresizliğinizi tescil edemez. Etmeyecek.**
  1 ... meister writer
 10. 10.
  bildiğin çarpık.
  1 ... umutluyum hala