1. ?.
  türk topraklarında chavez gibi bir insanın yetişememesinin sebepleridir.

  bunlardan en önemlisi yıllardır arapların islam kültürüyle harmanlanmış bu toplum araplar gibi ikiyüzlü ve güce tapan bir kültürü kendinde harmanlamıştır. bu kültüre göre bir insanın haklı olması, adaletli ve eşitlikçi olması hiç önemli değildir güçlü olup olmaması insanların tek önem verdikleri bir konudur. dün sol görüşte olan birisi sağcılar güçlendiğinde hemen sağa kayabilmektedir ve böylesine yüreksiz insanların arasında bir chavez varsa bile yükselemez.

  chavez ülkesinde başa geçtiğinde yabancıların eline geçmiş olan petrol rezervlerini yabancı şirketleren geri alıp yine halka geri verdi ve bunu kendi ülkesinde yaşayan insanların emrine sundu. bizde fındığı yetiştiren biziz ama fiyatını belirleyen almanyadır. akp sayesinde ülkenin kendi malvarlıkları hergün başka bir şirkete satılıyor ve ülkesinde yaşayan insanları köleleştirmeye başlıyor. bunu islam adı altında yaptığı için insanlar haklı buluyorlar ve sesini çıkartmıyorlar işte ikiyüzlülük tam olarak budur. bu ikiyüzlü insnalar hiç utanmadan camiilerde birbirlerine ne kadar adaletli ve sevgi dolu olduklarını anlatırken çocuklarının geleceğini satan insanları destekleme yüreksizliğini gösterirler ve hiç gocunmazlar.

  bu sistem yürüdüğü müddetçe ne chavez çıkar ne bir bok olur.
  3 -1 ... kaliteli deli
 2. ?.
  (bkz: necmettin erbakan)
  2 -2 ... siyaset alimi
 3. 1.
  turkiyenin sansidir ,

  suan yasadigimiz politik iklimde erdoganin muhalif tv kanallarini , gazeteleri kapatdigini onde gelen siyasi aktorleri ya hapse yada sorgusuz infaz ettigini

  turkiye topraklarindan cikarilan degerli madenlerin %10nu populer politika ile yoksul halka dagitirken geri kalanini cevresindeki elit kesime aktardigini

  butun bunlari yaptiginda chavezi kahraman ilan edenlerin tepkisini dusunun , iste chavez buydu baska birsey degil.
  1 -5 ... turok
 4. 2.
  Mustafa Kemal Atatürk ve Rauf Denktaşı saymazsak kesinlikle doğru bir önermedir.
  2 -1 ... archon1
 5. 3.
  yetişmiş ve yetişmektedir. ancak ülkenin gerici iktidarları bu tip insanları genç yaşta katletmekten, cezaevlerine tıkmaktan, işkencelerden geçirmekten asla geri kalmamaktadır.

  deniz gezmiş, ibrahim kaypakkaya, erdal eren, kemal türker, süleyman yeter gibi isimler bu ülkenin onurlu, insanların sadece bir kaçıdır.

  bugün ya da bugüne yakın isimleri ise yine düzenin oyunları ile halka terörist gibi gösterildiği için hakkımızda teröriste destek- övgü vb. suçlaması yapan mevcut sistemin iktidarı olacaktır.

  merak edilmesin öldürüldükçe çoalıyoruz inatla buralardayız. onlar her gün ölmeye devam ededursunlar.
  ... ihan et
 6. 4.
  Türkiyenin hugo veya chaves gibilerine ihtiyaç duymamasından kaynaklı durum.
  -2 ... separator