1. 1.
  Türkiye' de feminizm ideolojisi malesef kendine geniş bir zemin bulamamaktadır. Çünkü cinsiyet rolleri öylesine dayatılmış ve öylesine yerleşmiştir ki; kadınlar dahi kendilerine destek veren, savunan bu ideolojiye karşı, anti-feminist bir tavır sergilemeye başlamıştır. Bunun en büyük sebebi de feminizm gerçeğiğinin gerek medya organlarınca, gerek siyasetçilerce, gerek din adamı geçinen şarlatanlarca kirletilmesidir. Onlara göre feminist erkek düşmanıdır. Ya çirkindir, koca bulamamıştır. Ya da kısırdır, aile kuramamıştır onun kuyruk acısından feminist olmuştur. Bu bir algı yönetimi, zihin teröründen başka bir şey değildir. Feminizm kasın ve erkeğin cinsiyetten bağımsız bir şekilde insan olduğu için eşit haklara sahip olması için mücadele veren bir harekettir. Bu da böyle biline.

  Örümcek kafalıların oyununa gelmeyelim arkadaşlar.
  4 -2 ... gorgona
 2. 2.
  öncelikle feminizm bir ideoloji değildir, yemeyin insanları. feminizm bir toplumsal kadın hareketidir. türkiye'de feminizm gerçekten inanılmaz yanlış algılanıyor ve uygulanıyor.

  özellikle şu sınıf basan, milleti bilip bilmeden teşhir eden şehir eşkiyaları feminist değildir arkadaşlar. feminist görmek isteyen, açar devrim tarihi okur. feminist bir kaç edebi eser okur, öğrenir. sonra gidip sınıf basmaz mesela.

  evet türkiye'de ''kadın olmak'' konusu gerçekten çok sıkıntılı bir konu. sadece türkiye değil, bundan 200 yıl öncesinde avrupa'da da aynı idi. evet, 200 yıl önce.
  1 ... anarsik coban
 3. 3.
  Feminizm bir ideolojidir. 17-18. yy.larda Olympe De Gouges' le birlikte başlayan hareket bir ideolojiye dönüşmüştür. Üniversite birinci sınıf siyaset kitaplarını bile karıştırsanız ideolojiler kısmında feminizmin yer aldığını görebilirsiniz. Lütfen insanları yanlış bilgilendirmeyiniz. Saygılar.
  2 -1 ... gorgona
 4. 4.
  Maalesef Türkiye'de feminizm evlenene kadardır evlenince kızlarımız Ataerkil düzen devam ediyor.
  4 -8 ... tirella
 5. 5.
  türkiye de kadınlar da ataerkil olduğundan pek rağbet görmüyor.
  3 -1 ... quibble
 6. 6.
  At avrat silah diyenler Jin jiyan azadi diyenleri hâkir gördüğü için böyle.
  5 -2 ... kadin gyank azadi
 7. 7.
  Biz kadiniz hede hodo diyip otobus soforune saldirmaktir. Amaclarinin kadin haklarini savunmak oldugunu soyleyip avoncu kadinlara saldirmaktir. malesef ulkemin her kesmini oldugu gibi feminist kesmini de şaklabanlar isgal etmis durumda.

  Edit: ayiptir sormasi bunun neyini eksilediniz lan? Yalan mi yani? Feminizmle ilgili en ufak bilgisi olmayanlar kendine feminist diyip oraya buraya saldirmiyo yani turkiye'de. Ya da ben turkiye'de yasamiyorum heralde.
  2 -6 ... mrdrone
 8. 8.
  Feminizmi tam anlamayanlar (erkek düşmanlığı zannedenler) yüzünden rağbet görmeyen düşünce.
  4 ... zerya
 9. 9.
  Ataerkil düzenin yıkılması gerektiğini savunurken kendini feminist ilan eden cibiliyetsiz başka kadınların "sen de kocana yemek yapmayacaksan evde kal o zaman." Demesidir. Erkek egemen toplumda yaşamayı öyle kanıksamışlar ki erkeklerin kadınları dövmesine karşı çıkınca kendilerini feminist sanıyorlar, kendilerini dövmeyen bir insanla evlendiklerinde her türlü çilesini çekmeyi kabul ediyorlar, bir de üstüne mutlu oluyorlar.
  Edit: tabii götoğlanları rahatsız.
  1 -6 ... onepush
 10. 10.
  Feminizm yoktur Türkiye'de. şu kadın-erkek sözcüklerini kaldırmak gerek diyorum.
  1 -1 ... mrtrhn