1. 1.
    Gelişme sebeplerine yazılan gerekçeler ve sahipleridir.
    4 -2 ... filoloji filleri inceler
  2. 2.
    objektif bakış açısına sahip beyinlerin olmayışıdır. herkes olaylara kendi tarafından bakar ve düşünce savunma olayını abartıp düşmana kale savunur gibi savunuruz. felsefe birçok fikrin sentezinden oluşur. Ülkemizde ise senteze dair yapılan tek şeyin fotosentez olması üzücü bir gerçek.
    5 ... badromance
  3. 3.
    +Ne okuyorsun ?

-Felsefe okuyorum .

+Aaa atayist misin sen yoksa ? Allah'a inanmıyor musun *

-!'^1%!''!^!'+!'3

Böyle bir kitlenin varlığından mütevellit olabilir mi acaba ?
    5 ... tranceenergy
  4. 4.
    ' aman kim uğraşacak şimdi ' kafasına sahip oluşumuzdandır. sülalemiz rahat.
    1 ... ucgende alan
  5. 5.
    Önce beyin gelişmeli çünkü.
    1 ... kayn
  6. 6.
    ben doğru okudum da ne oldu.
    ... nakkas i imge
  7. 7.
    En iyi öğretmen olunuyor, verilen değer bu.
    1 ... cokacayipsey
  8. 8.
    Yeterince kitap okumamaktan kaynaklanıyor olabilir.
    3 ... melike sah
  9. 9.
    Biz dolanmayı, lafı dolandırmayı sevmeyiz. Düz mantık çalışırız ki bu da felsefenin özüne ters.
    1 ... alonedevil2
  10. 10.
    felsefenin çok düşünmekle bağlantılı olması ve bizdeki nerede çokluk orada bokluk felsefesi. artı olarak verilen felsefe derslerinin soğutucu etkisi olması: hep eski çağ filozofları ve onların düşüncelerinden öteye geçememesi ve asla faal bir ders olamaması. zira bizde düşünce tartışılan ders yok. popülaritesinin sınırlı olması, neredeyse seçkin bir dal olması yani üzerine konuşacak tartışacak az sayıda insan bulunması. bir kitap okuyunca hayatının değiştiğini düşünüp kitap okumayı bırakan insanların çok olması. he böyle söylüyorum ama bende de aşırı soğukluk bir var orası ayrı.
    1 ... talkative