1. 1.
  çok da zor olan bir durum değildir. türkiye halkı gerçekten de ayrımcı değildir. avrupanın ırkçı ve faşist hareketleri daha çok dikkat çekmesi gerektiği yerde hasıraltı olmuştur. türkiye ermenilerinin çoğunluğu da bu durumun farkındadırlar ve ülkelerini severler.
  28 -9 ... ecumenicus
 2. 2.
  bir şey oLmaz...bunu düşünmemiz , yazıya aLmamız biLe şaçma...ermeniLer türkLeri sevmektedir...hatta izLediğim bir haberci böLümünde ermeni bir adam * kadın muhabirin yanına geLmiş muhabirin türk oLduğu duyunca kadın'a sarıLıp hüngür hüngür ağLamıştır...ve akabinde "bizi düşman etmek istiyorLar...oysa biz kardeşiz , sizin denetiminizdeyken çok mutLuymuşuz...ama bazı böLücü devLetLerin uyguLadığı saçma poLitika sonrası bu haLe geLdik...türkiyede yaşayan ermeni dostLarım var...haLLerinden gayet memnunLar ve türkiyeyi ve türkLeri çok seviyorLar...Lütfen bu oyuna geLmeyeLim." demiştir...fazLa bir şey demek gereksizdir...
  54 -7 ... tucimania
 3. 3.
  ermenistan'da türk olmaktan daha iyi bir şeydir.
  159 -17 ... stennlord
 4. 4.
  ermeni olan türk vatandaşları, bizim aynı mahalledeki, komşu teyze, esnaf, babanızın arkadaşı iken onlara kötü davranmak bütün mahallenin tepkisini cekmek demektir.

  her insan türk kültürü içinde yetiştiğine göre böyle bir davranış sergilemek en azından ayıptır.
  11 -2 ... pilotmont
 5. 5.
  hrant dink in oldurulmesinden sonra ermenilerin * kamuoyuna zor bir durum olduğunu duyuracakları durum.
  5 -4 ... tifosi
 6. 6.
  herhangi bir türkiye vatandaşı statüsünde olmaktır. herhangi bir türkiye cumhuriyeti vatandaşının haklarına sahip olmaktır.
  10 -4 ... cavit
 7. 7.
  türkiye'de türk olmak,
  türkiye'de kürt olmak,
  türkiye'de ermeni olmak, laz olmak, çerkez olmak. fark göremiyorum,ya sen?
  15 -10 ... ebegume cici
 8. 8.
  yıllardır hiç bir ayrımcılık yapılmadan benimsenen şanslı insanlardır. onlar da bizle aynı havayı solur, aynı fırından ekmek yerler. (bkz: gocunmak)
  1 -2 ... gecesi
 9. 9.
  son hrant dink olayında görüldüğü gibi medyamız yine işi üstüne başına bulaştırmıştır. sağduyulu yayın artık türklere suçluluk duygusu hissettirmek boyutuna varmıştır. herşeye rağmen ermeni kardeşlerimizin en rahat yaşabildiği ülkelerden biridir. hiç mi kusurumuz yoktur? - tabiiki hayır. ancak ülkemizde bu kadar ırkçı insan olmasına rağmen ilk defa bir ermeni asıllı yurttaşımız öldürülmüştür. zaten olayın sadece bir milliyetçinin kafayı tavana değdirip, öldürmesi olarak ele almak saçmalıktır. bu toprakların insanları beraber ezilmişlerdir. ayrıca dün akşam saatlerinde halkımız bu olaya karşı tutumunu belli etmiş hepimiz ermeniyiz demiştir. tv lerde olayın ilk duyulmasından itibaren herkes türkiye yi zor durumda bırakmak isteyen kişilerin yaptığını anlamıştır. umuyoruz ki bu olay bir kapak* olarak faillere geri döner.
  1 ... vasifsiz isci
 10. 10.
  ermenistan'da türk olmak. ben bunu daha çok merak ediyorum. Acaba oradaki türkler, ermeniler'in türkiye'de olduğu kadar rahat mı? hatta orada türk var mı? varsa sayıları ne kadar? ermeniler'in türkiye'de olduğu kadar fazlalar mı? veya orada bir türk öldürülürse ermeniler hepimiz türküz derler mi? Yanlış anlaşılmasın Ermeniler'e karşı filan değilim. Hepsine saygım var. Ama herşey de karşılıklıdır. Sağduyulu olmayı abartmayalım.*
  10 -4 ... la psychopathe