1. 1.
    yapılan onlarca araştırma sonucunda açığa çıkmış artık tartışılamayacak gerçek..

http://www.turkcebilgi.ne...ri-olan-takim-301454.html

kimileri hala hayallerde yaşasınlar bakalım..

(bkz: 25 milyon fenevbahçe tavaftavı)

ah pardon.

(bkz: 25 milyon fenerbahçe taraftarı)
    15 -17 ... golgi aygiti
  2. 2.
    yıllardır sorulan sorunun muhtemel cevaplarından birini anlatan cümle. doğruluğu ise tartışılır. çok mu önemlidir, bence değil!
    3 -1 ... gece lampulu
  3. 3.
    son yıllarda bu konuda yapılan her araştırmanın sonucu bu neticeyi vermiştir. en son okuduğum araştırmada en çok bayan taraftara sahip takım fenerbahçe'ydi. ama genel baz alınınca gene galatasaray çıkmıştı. özellikle anadolu'da galatasaray ağırlığı hissedilmektedir. yanılmıyorsam istanbul'da da fenerbahçe taraftarı çoktu. emin değilim...
    1 ... trink
  4. 4.
    ilk yapılacak olan nufüs sayımında sorulup cevaplarının alındıktan sonra son verilebilecek karmaşıklık...
    -1 ... essagan al gazugu
  5. 5.
    facebook ta bile iki milyondan fazla hayranı ile tüm dünyada en önde gitmektedir. ama gündelik yaşamda, sayımda yada seçimde bu soruda sorulmalıdır. artık kim fazla bilelim ve ona göre böbürlenelim canım.
    2 ... miafori
  6. 6.
    [bkz: ya ne olacagidi]
    2 -3 ... maxaljin
  7. 6.
    doğrudur.. olabilir.. burası Türkiye ama unutmayalım..
    (bkz: en çok sinek bokun üstünde olur)*
    15 -22 ... hayatadami
  8. 7.
    sadece facebook sayfasında değil internet üzerindeki çoğu sitede(tüm diyeceğim dilim varmıyor) bu durum belirgin şekilde ortaya çıkmaktadır. aynı zamanda belirttiğim gibi araştırma şirketlerinin yaptığı gazete ve internet sitelerinin yayınladığı anketler de durumu bu şekilde göstermektedir. bilhassa uefa kupası alındıktan sonra galatasaray taraftar sayısında akıl almaz bir artış yaşanmıştır. o zamana kadar olan fenerbahçe saltanatı son bulmuştur. ha bu taraftar çokluğu bir işe yarıyor mu? hayır... çok taraftar değil çok para harcayan taraftar makbul; ama bunu kabul etmek de zor değil.
    1 ... trink
  9. 8.
    kombine satışları, forma ve ürün satışları, imkb değerleri, televizyon kanalı gelirleri, taraftar kart satışları, gazete satış rakamları, tv reytingleri gibi pek çok değerde fenerbahçe'nin arkasında gördüğümüz "ulan madem daha kalabalıklar, nerde bu herifler" denilen, taraftar değil seyirci topluluğu.
    (bkz: galatasaray ın kırdığı forma satış rekoru)
    (bkz: 33000 kombine 45000 taraftar formasi satmak)
    3 -3 ... murthy
  10. 9.
    gerçekliği ispatlanamayan anektod. bunum için nüfus sayımlarında takımını sormak zorunda nüfus memurları. e futbolla ilgisi olmayanlar falan da var. Şu bir gerçek ki Türkiye'de hiçbir takımın 25 milyon taraftarı olamaz.

şimdi ben bir galatasaraylı olarak soruyorum. Diyelim ki en çok taraftar bizde var. Ne geçiyor elimize? Ne kazanıyor Galatasaray? Beşiktaş taraftarı kadar organiza olamıyoruz ki. Onu geç Fenerbahçe bile..i. Adamlar bir kart çıkarmışlar, milyonlarca kişide var. Takımlarına destek oluyorlar. öyle "ben galatasaraylıyım" demekle, kahve köşelerinden maç izlemekle taraftar olunmuyor.

Şimdi ben gene bir galatasaraylı olarak kendime soruyorum. Ben ne yapıyorum galatasaray için? Hiçbir şey. Bırak stadyuma gidip maç izlemeyi, kahveye bile gitmem, hile hurdayla ordan burdan izlerim maçları. Bir orjinal formam bile yok lan, benim gibi 50 milyon taraftar olsa ne olur.

Ve son kez bir galatasaraylı olarak söylüyorum, Türkiye'nin en büyük taraftarı Beşiktaşta, Bursaspor'da, Göztepe'dedir kuşkusuz.
    -1 ... materyalist imam