1. 1.
    300 binli, 500 binli aldatıcı rakamların gerçek halidir.

multeciler.org sitesinin son paylaştığı verilere göre türkiye'de 0-9 yaş arası 1.052.000 suriyeli mevcut.

her ay güncellenen liste şurada;
    https://multeciler.org.tr...kiyedeki-suriyeli-sayisi/

suriyeli sayısı ile ilgili tablo da şurada;
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2121524/+

suriyelilerin 2011 yılından beri ülkemize geldiğini göz önüne alırsak, yukarıdaki tabloda geçen 0-9 yaş arası çocukların çoğunun türkiye'de doğduğunu kolaylıkla söyleyebiliriz.

0-9 yaş arası suriyeliler resmi rakamlara göre ülkemizde bulunan suriyelilerin yüzde 30'unu oluşturuyor.

yani türkiye'deki suriyelilerin yüzde 30'u türkiye'de dünyaya gelmiş...

türkiye'de doğan bu çocuklar tc vatandaşı olmaya hak kazanıyorlar doğal olarak ve bu çocukların aileleri de kolaylıkla tc vatandaşlığı alabilme hakkını kazanıyorlar.

yurtdışında da bunun örnekleri var.

almanya, abd, kanada gibi ülkelerde doğan bir bebek oranın doğal vatandaşı oluyor ve aileleri de vatandaş olabilme hakkı kazanıyor.

türkiye'deki suriyelilerin yüzde 30'unun türkiye'de dünyaya geldiğini ve bu yüzde 30'un dışında kalanların da türkiye'de dünyaya gelen suriyelilerin aileleri olduğunu düşünürsek ülkemize gelen neredeyse tüm suriyelilerin kısa bir süre içinde tc vatandaşlığına kolaylıkla geçebileceğini öngörebiliriz.

yani?
    yanisi şu, suriyelileri geri göndermek artık tatlı bir hayalden öte değil...

edit: 5901 sayılı tc vatandaşlığı kanunu

madde 8, 1. fıkra: türkiye'de doğan ve yabancı ana ve babasından dolayı doğumla herhangi bir ülkenin vatandaşlığını kazanamayan çocuk, doğumdan itibaren türk vatandaşıdır.

yani türkiye'de doğan bu 1 milyon 52 bin suriyeli bebek, henüz suriye vatandaşlığı bulunmadığından dolayı malesef tc vatandaşıdır.
    21 -1 ... tengir budun
  2. 2.
    Bu kadar seks eyleyeceklerine Suriye'de Yeni bir taraf oluşturup savaşsalar Suriye'yi tek başlarına ele geçirirlermiş.
    5 ... uzay muhtari
  3. 3.
    analarını da alsınlar gitsinler.
    1 ... nietzschenintorunu
  4. 4.
    Türkiye’de doğan 1 milyon Arap demektir. Bunların işi bu zaten, üremek. Başka da bi halta yaradıkları yok. Ulan benim ülkemde savaş olacak ben de gideceğim başka ülkeye çocuk yapacağım, oranın düzenini bozacağım öyle mi? Kanı bozukluktur bu, bunun farklı açıklaması olamaz. Bu şerefsizler geldi geleli ülkede huzur kalmadı, başımızdan musibet eksik olmadı anasını satıyım.. soylarının tükenmeleri dileğiyle diyeceğim de imkansızı istiyorum amk.
    20 -2 ... the rise of darkness
  5. 5.
    Bu kafayla yetişirlerse büyüyecek ve 20,30 sene içinde sayılarını ikiye katlayacaklardır.

Ve Türkiye'de yeni bir sorun haline gelen yeni bir azınlık daha ortaya çıkacaktır. Hele kendi kültürlerini de kendileri kadar hızlı yayarlarsa.. düzgün ve refah bir ülkede yaşama hayallerimizi birkaç yüzyıl sonraya erteleyebiliriz.

Ben ırkçı biri değilim. Milliyetçi hiç değilim. Fakat bu kültür yaşatıldığı ve devamlılığı sağlandığı sürece idealine yaklaşabildiğimiz tek ülke arabistan olacaktır. Üstelik biz onların fakir versiyonuyuz.
    7 -1 ... gibigibisanki
  6. 6.
    bundan 10 sene sonra kendi ülkemizde azınlığa döneceğimizin resmidir. türkiyede türk kalmayacak. bir tarafta doğu illerinde yaşayan kürt vatandaşlar son sürat çoğalıyor diğer tarafta bu araplar çoğalıyor. istanbulda herhangi bir güzergahta metro-tramvay kullanırsanız etrafınızı bir gözlemleyin. veya topkapıdan sur içi denilen bizim fatih bölgesine girin teee eminönüne kadar bir yürüyün. göreceğiniz her 5 insandan 4 tanesi ya arapça ya kürtçe konuşuyor. esenyurt keza aynı şekilde. eskiden doğudan göçen vatandaşlar ağırlıkta idi şimdi araplar baskın çıkmaya başladılar. ne diyelim her fırsatta en yerli en milli en milliyetçi ve en vatansever olduklarını iddia eden ümmetçiler varken bu son kaçınılmaz gibi..
    8 ... mel mel bakan gibson
  7. 7.
    vatandaşlık ancak asimile olmuşlarsa verilmeli, akıcı türkçe konuşabilme, en az 10 yıllık milli eğitimden geçmiş olma, türk bayrağına el basarak yemin etme, atatürk ilke ve inkilaplarını ezbere bilme vs.vs...
    5 ... ebu fesat
  8. 8.
    Şimdi işin gerçeğini konuşma vakti gelmiştir diye umuyorum.

Bizler, Türkiye türkleri yani, karma bir ırkız. Bu nedenle orta asyadaki türk soydaşlarımıza tip olarak benzemiyoruz. Benzeyenlerimiz de var tabi ki.

işte bundan bahsediyorum. Bizim için en önemli cümle, milliyetçilik anlamında şu olmalıdır; "ne mutlu türküm diyene!"

Osmanlı toprakları olan kuzey Suriye'de yaşayan ve türk ırkına mensup olan kişilerin varlığı da gerçeklerden diğeridir.

Kan olarak, bizim gibi onlar da türklükle birlikte farklı diğer ırkları taşıyor.

Türklük, anadoluda bir iddia ve idrak meselesidir. 1 milyon 52 bin yavrumuzun türklük idrakında yetişmeleri dileğinde bulunuyorum.

Didit: bir de türkiye de ırkçılık yoktur derler. Hadi la oradan! Atatürk ırkçı değildi, sözde atatürkçüler ırkçı ama.

Ne mutlu türküm diyene ifadesi, ırk olarak türk olanlar için söylenmemiştir. Yani ırk olarak türk olduğunuza inanıyorsanız, davranış olarakta türk olmayı başaramıyorsanız, üzerinize alınmayın hani.
    1 -4 ... atabaka
  9. 9.
    ümmetin balkan ırkçısı t*rkleri korkuttuğu haberdir maşallah.

şaka amk hepsi gitmeli.
    2 ... edgy laik boi
  10. 10.
    Yol yabdı namaz clio neyse ülkenin sağcılar elinde nasıl yok edildiğini canlı canlı izliyoruz.
    6 -1 ... karton toplayan cocuk