1. 1.
  ülkemiz için, yüzde 99.9 u müslümandır diyenleri bile duyuyoruz. bunları hangi verilere dayanarak söylüyorlar? nüfus kayıtlarına göre ise; henüz bebekken çıkartılan nüfus cüzdanında müslüman yazıyorlar.
  ölüm raporuna yada defnediliş şekline şekline göre ise; malatya'da hristiyan olduğu için boğazı kesilenlerden birinin ailesi bile, evlatlarını müslüman olarak defnettirdiler. tanıdığım bir çok ateist vefat ettiğinde cenazeleri hep camiden kaldırılmıştır.

  şimdi bunları neden yazdım. birincisi, bu yüzde 99.99 olayı doğru değildir.
  ikincisi, din, hiç bir zaman ayrışma nedeni olmamalı. beşeri ilişkilerde hiç aklınıza geliyormu, avm. de size et veren, kıyma veren kasap yada aldıklarınızı kasadan geçiren kasiyerler müslümanmı, ateistmi, hangi dinden, hangi mezhepten, neye inanır, neye inanmaz? samimi olarak yorumlayın, bunlar aklınızın köşesinden geçiyormu? eminimki geçmiyordur ve provakatörler kışkırtmadıkca da geçmez.

  apartmanda veya mahallenizdeki komşularınız için bunları aklınıza getiriyormusunuz? bir ülkede eğer din, mezhep, ayrışma nedeni olursa, vay o ülkenin haline.
  3 ... ufkun