1. 1.
  mantıken olmaması gereken akıl sır erdiremediğim, bir gram zeka bulamadığım olay. atatürk'ü ingiliz sevmese anlarım. fransız sevmese anlarım. hepsiyla çeşit çeşit münasebetlerimiz oldu. yunanlısı sevmese anlarım, denize dökdük lan adamları! tabii ki sevmeyecek yunanlı adam atatürk'ü. tek anlamadığım şey bu ülkede yaşayıpta atatürk'ü sevmeyen insanlar. neden sevmiyorlar? nedir bu garez? kendi ülkesinin liderini sevmeyen başka toplum var mı acaba dünya'da? allah şansa bizim ülkemize vermiş bu denyoları. kendi ülkesinde sevilmeyen lidere hitler'i örnek verebilirim. ama onu da sevmek için sebep yok be kardeşim, karşılaştıramayız bile. ilkokul tribiyle ''atatürk olmasa sen olmayacaktın'' demek istemiyorum ama hakkaten öyle. bir arada bir vatandaş çıkıp 'başıma bir iş gelmeyecekse onu değil humeyni'yi seviyorum' demişti. merak etme yavrum. bir iş gelmeyecek başına. o sevmediğin adamın kurduğu cumhuriyet sana bu çapsız ve zeka kırıntısı eksik cümleleri bile kurmana izin veriyor. sadece merak ediyoruz neden humeyni'yi seviyorsun sana ne faydası var diye.
  5 -3 ... takino parmino
 2. 2.
  legaldir. ama sadece sevmemekle kalmak kaydıyla. olur da bunu dile getirmeye kalkarsanız hakkınızda atatürk aleyhinden işlenen suçlar adı altında dava acılması mümkündür. bir örneğini yakında yaşadık sevmediğini dile getirdi ataturk hakkında islenen suclar adı altında sorusturma acıldı, gerçi sonucta beraat etti ama herkes öğrenmiş oldu, ataturk'ü sevmediğini dile getirmek demek ki neymiş atatürk aleyhinde suç işlemeye meyletmekmiş. iş bu şartlarda sevmediğini dile getirecek cesaretteki arkadaşlara başarılar dileyerek bitirelim entryi.

  edit: imla hatası. lagal diil legal . saolsun arkadaş gözümüze gözümüze soktu da farkettik. kendimden öle utandım ki (!) ne kadar haz alsa yeridir.
  3 -1 ... sigara
 3. 3.
  atatürk'ü sevmemek suç değildir ona iftira atmak gereksiz tartışma ve karşılaştırmalar yapmak hatadır.
  2 -2 ... seri arti oy veren insan
 4. 4.
  lagal değil legal'dir.
  anayasa ile şahsı hakkında kötü konuşulması vs. yasaklanmış olsa bile atatürk'ü sevme mecburiyeti yoktur.
  asıl korkulması gereken düşüncelerini açıkça belirtenler değil, atatürk üzerinden prim yapmaya çalışanlardır.
  (bkz: atatürk ün ismi üzerinden prim yapmaya çalışmak)

  (bkz: tehlikenin farkındayız)
  1 -4 ... zivallione
 5. 5.
  amerikada yasayan bir kisinin turkiyedeki bircok takipcisinin yaptigi seydir.
  3 -3 ... scurtel
 6. 6.
  fethullahçıların dışında da çok sevmeyeni vardır atatürk'ün. türkiye'nin neredeyse yarısı atatürk'ü bir şekilde sevmez. kendilerine göre nedenleri vardır elbet.
  2 -5 ... umberto da silva junior
 7. 7.
  nasıl din hanesinde islam yazan ama peygamber efendimizi sevmeyenler varsa doğum yeri türkiye olup atatürk ü sevmeyenler de olabilir. Mesela ben.
  2 -7 ... darkness85
 8. 8.
  kişinin tercihine kalmış bir hadisedir.

  insan böyle bir dehayı sevmek için binlerce sebebe sahiptir. sevmemek, kişinin tarihi bilmemesinden, onu anlayamamasından, belki cehaletinden kaynaklanabilir. beyni yıkanmışlıklarla bir insanı canavar haline getirmek mümkündür. hala daha dine bağlı olmak için atatürk'ü mü kurtarırsın hz. muhammet'i mi diye sorarken birileri, diğerleri de bunu dikkate alırken, atatürk'ü kötülemeyi daha dinine bağlılık sanarken birileri; atatürk'ü sevmemek, allah'ın yarattığı ve kişiye verdiği canı mundar etmesinden başka bir şey değildir.

  ki atatürk'ü dinsizlikle kötüleyenler atatürk'ün din alimi olduğundan da habersizdirler. bu kişiler atatürk ile imam azam'ın aynı düşüncede/görüşlerde olduğunu bilmezler. değil mi ki hocası olan imam azam'ı bile kendi çıkarları için işkence ile öldürenlerin torunları, atatürk'ü de karayanlardır... nasıl göremez insan bunu? oku demiş allah. oku ve öğren.

  (bkz: tarih ilerisini göremeyenler için acımasızdır)
  (bkz: leon caetani)
  1 ... fidelcastro
 9. 9.
  (bkz: ya sev ya terk et)* * *
  3 -4 ... brian o conner
 10. 10.
  atatürk'ü sevmeyenleri anlamak lazım adamlar manda olmak istedi. olamadılar ama dua etsinlerki şimdi ö--z oldular.
  1 -2 ... tibet34