1. 1.
  bir türk vatandaşının yerine getirmesi gereken görevlerden en az birini yapmayarak dünyanın en rezil, en bedbin ve en rüsva insanı olmaktır.

  yazıktır böylesine. böylesine cennetten ırmaklar yoktur, cehennemde zebani yarakları vardır affedersiniz. ayrıca böylesine atatürk'ün kutsal suyundan içme hakkı da tanınmayacak ve böylece o kişi lanetlenmiş olacaktır. ayrıca böylesine ülkü ocaklarından kurşunlar vardır.

  taaam mııaaa!?
  -2 ... ben de mi sezar
 2. 2.
  düz adam olur kendileri. islamcı olmak ise nedir anlamıyorum... islamcı derken akp'nin siyasi görüşünü benimseyen denilmek isteniyor galiba. yoksa memleketin %90'ı islamcı oluyor.
  ... en zayif halka
 3. 3.
  (bkz: cinneti manyak)
  1 ... cinneti manyak
 4. 4.
  (bkz: kemalist olmak)
  bu hepsini içerir zaten.
  ... gereksizeleman
 5. 5.
  Türk kimliğinin yada kelimesinin ne kadar geniş bir kavram olduğunu bilmek lazım.
  ... uyumsuz
 6. 6.
  dinci ile dindar kavramlarının birbirinden ayırt edilememesi durumudur.

  evet dinci, dini istismar edip üzerinden kendi çıkarlarını düşünenleri niteleyen bir sıfattır. şimdi mesela görüyoruz sokaklarda diniyle bütünleşmiş diyebileceğimiz başörtülü kızlarımızı... onlara hiçbir şey dediğimiz yok. fakat başındakine layık olamayacak derecede tuhaf giyinmek neyin mantığıdır allah aşkına? kafandakini aksesuar olarak kullanmak da bir yere kadar arkadaş! altı kaval üstü şişhane mantığı mı sizin mantık dediğiniz kavram?

  gelelim dindar tanımına... diniyle özdeşleşmiş ve hayatını dinin kurallarına ya da doğrularına uymayı, yasaklarından kaçınmayı hayat felsefesi haline getirip tabiri caizse düşündüğünü yaşayan insanlardır. halk tarafından saygıyla karşılanırlar, hor görülecek yanlarını gizlemişlerdir çünkü...
  ... uhrevi hayatin dunyevi yolcusu
 7. 7.
  gomunist.
  3 ... artist2021
 8. 8.
  faşist olmamaktır.
  1 -1 ... red light
 9. 9.
  beni tanıdılar siz kaçın.
  1 ... tierraylibertad