1. 1.
  asker in ordu-millet kavramının yanlıs anlayarak yaklasık 15 yıl arayla duzenli olarak yaptıgı geleneksel demokrasi baltalama solenidir.

  (bkz: 1960 askeri darbesi)
  (bkz: 1971 askeri darbesi)
  (bkz: 1980 askeri darbesi)
  (bkz: 28 subat askeri darbesi)
  4 -3 ... sosyoklon
 2. 2.
  türkiye nin ilerlemesini durduran eylemlerdir.gerisinde ,bir arbede bir abondone şaşkınlık,baş dönmesi yaratan işlerdir.
  2 ... electronica
 3. 3.
  türkiye'yi düzenli olarak geriye iten darbeler. işin garibi gericiliği önlemek için yapılıyor bunlar. son derece trajik.
  2 -2 ... uvjb
 4. 4.
  türkiye'de 'ordu goreve' pankartı taşıyacak kadar arsız insan evlatları olduğu sürece güncellenme ihtimali olan şeylerdir.
  1 -2 ... tu kaka bana
 5. 5.
  (bkz: 27 nisan muhtırası)
  ... 42084615915626521626735238742
 6. 6.
  bazılarında komutanların cennetlik olduğu darbelerdir. netekim kenan evren paşa, -muhtemelen cennetin tapusunu eline geçirmiş olan- fethullah gülen hocaefendi hazretleri haşmetmaabları tarafından cennet ile müjdelenmiştir.
  2 -1 ... tralliani
 7. 7.
  yapılmadan önce ve yapıldıktan sonraki bir süre boyunca yalakalığı yapılan, tehlikesi geçip bittikten sonra yerden yerden vurulan darbe görürseniz bilinizki türkiye'de olmuştur ya da olacaktır.
  ... tuckleberry
 8. 8.
  Yapılınca ilerliyemediğimiz yapılmayınca ülkenin satılma girişimleri nedenleriyle üzerinde düşünülmesi gerekilen fakat arada halkın çok ezildiği olgulardır.
  1 -1 ... berkay3f3
 9. 9.
  ülkemizdeki askeri darbelerin öyle hayırlı sonuçları olmuştur ki, o kadar büyük bir vatan aşkıyla yapılmıştır ki anlatmakla bitmez. mesela 27 mayıs ve 12 mart darbelerinde, darbecilerin ilk açıklamalrı natoya olan bağlılıklarını bildirmek, dış politkasının aynı çizgide(abd çizgisi) ilerleyeceğini söylemek olmuştur. gene bu darbeler sonucu ülkenin yararı ve vatan aşkı için insanlar asılmış, on binlercesi hücrelere tıkılıp işkencelerden geçirilmiştir.

  tabi bir de 12 eylül darbesi vardır ki, onun yeri bambaşkadır bu vatan aşkı ve ülke yararı için. 650 bin vatandaşımız, pardon vatan haini, göz altına alınmış, 1.5 milyon kişi, pardon sözde vatandaş, fişlenmiş, 300 insanımız, pardon bölücü, hücrelerinde şüpheli biçimde ölmüş, 200ninden fazla kişi hapislere tıkılmıştır. 23 binden fazla dernek kapatılmış, yüzlerce ton dergi, gazete, kitap imha edilmiştir. tabi bunların hepsi vatan aşkı içindir, art niyet aramamak gerekir.

  12 eylül'de bir de atatürk ilkelerinin korunması için yapılmıştır, ancak ne hikmetse desteklenen ve güçlenenen yeşil ve islami sermaye olmuş, islami akımlar büyük güç kazanmıştır ama tabi bu da, bu darbenin ülke için en hayırlı sonuçları doğurduğu gerçeğini değiştirmez.

  bu darbe ülkemizin yararına olduğu o kadar açıktır ki, abd başkanı jimmy carter, darbenin haberini "our boys have done it"(bizim çocuklar başardı)şeklinde almıştır. cunta yönetimi o kadar vatanseverdir ki abd'nin isteği doğrultusunda yunanistan'ın nato üyliğini veto etmekten vazgeçmiş, kıbrıs, ege adaları, 12 mil gibi yunansitan ile ilgili sorunlarda elindeki kozu vatan aşkı ve ülke yararı için elden çıkarmaktan sakınca görmemiştir.

  28 şubat ile ülke şeriat tehdidinden korunmuştur, binlerce kişi kamu kurumlarından atılmış, yeşil diye holdingler batırılmış, insanlar fişlenmiş, dışlanmış. buna mukabil darbeyi yapan komutanlardan biri bizzat askeri uçağa binip israil ile milyar dolarlık askeri anlaşmalar yapmıştır bu darbe sonrasında...hepsi ülkemizin refahı ve bekası için nasılsa.

  velhasıl tüm askeri darbeler, ülke yararı içindir!, ülkeye büyük atılımlar yaratmıştır! bunun ötesini sorgulamak, arkasında art niyet aramak, şu cennet vatanımızda, ekonomik adaletin mükkemel işlediği, her vatandaşın sosyal hakkının güvence altında olduğu, anayasa tartışamalrının olmadığı, demokrasi ve hukukun etkin olduğu ülkemize çamur atmaktan başka bir şey değildir !!!
  ... balyancho