1. 13.
    Sosyalizm eşit değildir komünizm. Hele bu konuda bir anlasalim, sonra emeğin değerini konuşalım.
    ... mofbe
  2. 12.
    ben şu anda evde minimal butik bi sosyalizmi deniyorum. mesela kedim cav bella dinliyor. aktaracagim gelismeleri.
    4 -1 ... bigbangtheory deki ruh hastasi
  3. 11.
    toplumun yarısından fazlasının zır cahil olduğu bir ülkeye sosyalizm getirilemez. getirilmeye çalışılırsa halk tarafından aşırı tepki ile karşılanır. ya vaz geçilip iyice kepaze olunur yada evrilip komünizme dönüşür.
    1 -1 ... cold man
  4. 10.
    Bazı sorunlar "teorik" değil "orijinal" çözümler ister. Belki de teorik çözümler yerine özgün çözümü getirecek bir lider veya hareket yok. Olsa bile engelleniyor. O engel aşılana kadar bir şey değişmeyecek.
    1 ... lesley mateas
  5. 9.
    şu anda bütün ideolojiler çağ dışı ve gereksizdir. o yüzden bana göre gerektiği yerde gerektiğince davranmak, toplumun çıkarlarını, güvenliğini her şeyin üstünde tutmak yeterlidir.
    1 ... odata
  6. 8.
    Ben uzun bir süredir hümanizmi deniyorum. Tek başına olmuyor ama herkes denese olur gibi sanki.
    3 ... dolukadehibostut
  7. 7.
    ideoloji farketmez, tilki-kürkçü dükkanı misali bu milletin döndüğü yönetim monarşi. alışmadık don götte durmuyor, kulluk genine işlemiş. bu kadar net.

sosyalizm gelirse yeni bir stalin çıkarılır. bu millete hiç zor değil.
    1 -1 ... caranthir
  8. 6.
    uyan da kavağa çık.

türkiye adı konmamış sosyalizmi 20 senedir deneyimliyor ya ?
    1 -1 ... baron de la pilihozi
  9. 5.
    Bizim millet çekiç orakla sadece tarlaya gider ot biçer örste Demir döver.

2200 yıllık devlet geleneği olan bir milletin demokrasi denemesi sadece 100 yıllık bir döneme tekabül eder onda da sonuç ortada.

Sosyalizmi bizim millete anlatamazsın.
    1 -3 ... frekans
  10. 4.
    Bence hepsi birer birer eksik yanları olan ideolojiler çünkü dünya ve insanlar gelişiyor her geçen gün binlerce yıllık inançlar bile kısıtlı ve sorgulanabilir hale geliyor kaldı ki tek tek bir anlam ifade edebilsinler.
    2 -1 ... yazar cizer06