1. 1.
  Bir parca sagduyu sahibi herkesin görebilecegi düşünce kısırlıgı. Tartıstıgımız, çözemediğimiz konulara bakınca daha net bir tablo ortaya çıkacaktır. Yanıbaşımızda Rus imparatorlugu yeniden doğarken, 15-20 yıl içerisinde su savaşlarının başlaması çok yüksek olasılıkken biz neleri çözmeye ugrasıyoruz ve hep basarısız oluyoruz. inançları geregi başörtüsü takan kızlar üniversiteye girsinmi girmesinmi, adam öldürüp asit kuyularına atanlar, pkk dhkp-c hizbullah ve diğer örgütleri taşeron olarak kullanan aynı zamanda evinde cephanelik çıkan adamlar yargılansınmı yargılanmasınmı, bunlara destek veren yuksek burokratlar gözaltına alınabilir mi alınamaz mı. Son 300 yılı ıskalamıs bir milletin evladı olarak bu durum beni dehşete düşürüyor...

  12 Eylülün sağ görüşlü insanlardaki etkisini biliyoruz, ama 12 eylül sol görüşlü insanları iyice mutanta dönüştürmüş durumda. Tüm hayat felsefesini başörtülü kızlara nefretten alan, kızlar okula başörtüsüyle girmezse medeni olacagımızı zanneden, israil'e karşı Lübnan'a savasmaya giden eski solcuların kemiklerini sızlatırcasına "israil'e niye tepki gösteriyoruz" diyen, halkımızın emegini faizle sömüren parababalarının gazetelerini ellerinden düşürmeyen, tüm yasamını ve fikrini populeriteye endekslemiş, solcu yazarları katletmiş bir gruba derinden baglı bir garip solla, emekle alakası olmayan solcular, içimizdeki irlandalılar grubu oluşturmuş 12 eylül.

  Türkiyede aynı dili konusan iki farklı millet yasıyor sanki, birbirini anlamayan, dinlemeyen, fırsat buldugunda diğerinin haklarını gaspetmek için can atan, diğerinin inancına saygı duymayan, diğer dinleri eleştirmezken müslümanları kıyasıya eleştiren bir zihniyet yada hinduizme saygı duyarken aleviliği tehlikeli gören zihniyet. Kendi içimizde israil-filistin tiyatrosu yaratmayı başarmışız, bravo bizlere, üniversite kapılarıda mescid-i aksa girişi sanki. Filistin nasıl tüm sorunların anası ise bizdede başörtüsü sorunu tüm sorunların anasıdır. Filistinliler vatanlarından nasıl vazgecmeyecekse başörtüsü takmak isteyen kızlarda haklarından vazgecmemelidir kanımca; zira haklar verilmez alınır .

  Bu çok bilmeceli denklemin sonucu ne olur bilemiyorum ama dünyada hiçbir millet hakettiğinden daha iyi bir yerde olamaz. Düşünce evriminde hangi basamaktaysa millet o derecede saygındır; akıl tutulması yasayan bir milletin saygın olmaya hakkı var mı, zannetmem...
  2 ... hasta siempre
 2. 2.
  hemen olayların parladığı ve bunun üzerine uzun uzun tartışmalar yapıldığı ülkemizde bu olayların sonucu bilinmeden, öğrenilmeden gündemden düştüğü için çabucak unutup sorgulamamaktır.
  ... imroz
 3. 3.
  son dönemde artık arş-ı ala'ya varan istisnasız her alanda ve her konumda saygının insan özünden ayrılması ayakların baş ahlakın taş olmasından kaynaklı dayanılması güç vaziyettir.
  ... bamsi beyrek