1. 1.
    ozellikle yurt disinda bir posta gondereceginiz zaman postayi alan yabanci calisanin yuzunuze aval aval bakmasina neden olan adreslerimizin guncellenmeis geregidir. adama postayi veriyorum, sokak hangisi, numara hangisi, nereye ne yazacagim ben simdi diye bos bos pakete bakiyor...

simdi avrupa da adres dedigin sey

- x sokak, x numara, posta kodu, sehir

seklindedir...

turkiye de ise oncelikle sokak isimlerimiz hoy hoz de hoy hoy isimlerden olusuyor

- doktor eyup bin hasan ali kadlirim sokak

o bitiyor bir de cadde var

- cumhuryet caddesi

sonra mahallesi var bunun

- seyh el sukru veleddinoglu mahallesi

bulvar var bak bir de

-aydinoglu bulvari

sukur numaraya geldik

-numara 43

aha burada ilce cikti simdi

-uskudar

uskudar in da icine aldigi baska bir district...atiyorum

-atisalani

hele sukur

-istanbul

bilmiyorum arkadas bunun bu kadar karmasik olmasi cozumlenemez mi bir sekilde bu nedir yahu?
    2 ... wake up neo
  2. 2.
    yurt dısıyla kıyaslanıyorsuk düzenlenmesi gereken onca seyin arasında seninki kaynar gider.
    1 ... feministmiyimneyim
  3. 3.
    Türkiye de posta kodunu sikine takan olmadığı için olay orada kopuyor.
    3 ... n dakota
  4. 4.
    Adres sistemi güncellendi güncellenmesine de onu uygulayacak beyin yok türkiyede. Bürokrasi efendi hz leri müsade etmiyor. V.d. oda sicil ruhsat belediye v.b. tüm işlemler buna bağlı olarak güncellenmesi gerekirken bizim çok iyi iş bilen memurlarımız vatandaşın işini yokuşa sürüyorlar. Örneğin ulusal adres veri tabanına göre güncellenmiş adresinizi çıktı alıp bağlı bulunduğunuz v.d. gittiğinizde kabul etmiyorlar. Belediyeden numarataj istiyor. Belediyeye gidiyorsun numarataj için, bina kaçak ruhsatsız yapı kullanma izinsiz olduğundan size numarataj vermiyorlar. Yok tapu fot. Getir yok ilan reklam emlak çerve v.s. vergilerini öde yok mühendise plan çizdir yok bina yönetim plan krokilerini getir yok bilmem ne. Kırk dereden su getir. Ne bir sistem var ne de adam gibi o sistemi uygulayan idare. Kanunu da aynı memuru da aynı zihniyeti de aynı.
    1 ... gazeloglu