bugün

insansan Müslümansan Türksen bakacaksın.
biraz uzaktan baksak artık. ya da onlar çalışıp bize baksalar.
Cümlede iki hata var:
- suriyeliler kardeşimiz değil,
- onlara bakıyor olmamız baştan aşağı saçmalık.
Birazda bizimkinden değil kendi kesenizden bakın dediğim bakan beyanatı.
sadece o kadarcık mı? suriyeli arapları uzaklaştırarak sarıyla gösterilen bölgeyi 100 bin pkk militanına yuva yapmış olmadın mı hulusi bey? onlarda mı kardeş kontenjanında?
görsel
Biz eşek olduktan sonra semer vuran çok olur, atasözüne güzel bir örnek.
Cevabı sandıkta vereceğiz. Korkmayın.
Yazık ki ne yazık...

işin en ilginci vatandaş sanki uyuşturulmuş şekilde işe gidip geliyor.

(bkz: Akıl Tutulması)
aynı hükümet içerisinde yer alan cumhurbaşkanı, bakanlar ve milletvekillerinin birbirlerinden ve sayılardan haberlerinin olmadığını gösteren söylemdir.

cumhurbaşkanı 3.5 milyon diyor bazı bakanlar 4-4.5 milyon diyor bazı milletvekilleri 5-6 milyon diyor sayın akar 9 milyon diyor.. he bana sorarsan afganlar, pakistanlılar ve iranlılar ile beraber bu sayı 11-12 milyon rahat vardır. ancak ben sıradan vatandaşım bunlar ülkeyi yöneten adamlar. durum ya çok vahim bunlar dün ne yediklerini bilemeyecek durumdaki adamlar ya ortada başka bir şeyler dönüyor..
Bir hikaye vardı. Adam yeğenine daha çok harçlık veriyor evladı soruyor niye daha çok veriyon diye. O da diyor ki sen isteyebilirsin ama o isteyemez.

Hah işte bizde durum türk gencini aç bırakıp türk halkının vergilerini Suriyelilere harcamak. Yani bu denklemde evlat isteyemiyor yeğen amına bile koyuyor.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.