1. 1.
  maalesef türkiye'nin en büyük sorunlarından biridir. türkiye'nin en büyük sorunları ne diye sorulsa bana birinci sorun aile planlaması, ikinci sorun da şehirleşme derim. maalesef türkiye'de planlı, yasalara uygun şehirleşme çok az. türkiye'de çoğu ev gecekondu tipi, kaçak binalardan oluşuyor. üstelik bu evlerin büyük çoğunluğu ruhsatlı. belediye ruhsat veriyor bu evlere. ama evin ne garajı, ne sığınağı var. depreme dayanıklı mı belli değil? yeterli kaldırım alanı bırakıyor mu kimsenin umrunda değil. bahçesi yok. binalar birbirine bitişik.

  şehirler planlı olmadığı için trafik sorunu da büyük oluyor. sokaklar genellikle tek yön olmak zorunda kalıyor çünkü otopark yetersiz. sokakların iki tarafını arabalar kaplıyor. planlama baştan olmadığı için cadde ve otoyol yapacak alanlar kalmıyor ve sonra yapılamıyor. metro, tramvay gibi elektrikli toplu taşıma araçları da planlama olmadığı için ancak kısa hatlar şeklinde yapılabiliyor.

  türkiye'de üstelik bu sadece fakir bölgelerde değil, maddi durumu en iyi bölgelerde bile böyle. nişantaşı bile planlı bir bölge değil. mecidiyeköy rezil bir durumda. bebek, ortaköy gibi boğaz kenarında bölgeler de felaket. artık yeni kurulan bölgelerde bu hatalardan ders alınması gerekiyor.
  ... raynor
 2. 2.
  ülkelerin ya da yönetimlerin değil insanların sorunudur!

  deveye sormuşlar neren eğri? diye, nerem doğru ki? demiş

  yaşamak denilince ne anladığını kestiremediğiniz yığınlar, "taşı toprağı altın" partalına inanıp şehir denilen yapıya eklenince sonuç elbette hezimet olacaktı. oldu da.

  meseleye ciddiyetle bakınca ylnızca türkiye'de değil tüm dünyada yaşanan ciddi bir sorundur. Birkaç dünya kenti dışında en gelişmiş ülkelerin bile köyden, kasabadan bozma şehirleri çoktur.
  ... jetonlutelefon
 3. 3.
  https://fbcdn-sphotos-d-a...08882178_1120488980_o.jpg
  bu yıl da dış çephede bok rengi moda, geçen yıla göre daha sonbahar, daha ishal tonlar revaçta.
  asimetrik kesimli parseller ise vazgeçilmezimiz.
  ... slashrocks