1. 1.
    çocukluğumuzdan beri bize dayatılan yok efendim japonyada yılda bir kişiye 50 kitap norveç te 35 kitap vb. düşüyormuş da türkiye de 50 kişiye bir kitap düşüyormuş yalanını çürüten gerçektir.

türkiyede okunan kitaplar korsan olduğu için kayıt altına alınamıyor diye düşünmüyor kimse, biz de okuyoruz efendim, geleceğimiz parlak. sikko kafalı avrupalılar karşısında ezemezsiniz bizi. bu ülkede iyi şeyler de oluyor, boş millet değiliz biz, hepimiz gecenin 2sine kadar kahvelerde oyun oynamıyoruz, düşünüyoruz nasıl faydalı olacağız diye.

oh be! dırırıdırırı oh be.
    4 -4 ... qqvpp
  2. 2.
    başlığı açan yazarın hanggi şehirde ve eğitim seviyesinin ne olduğunu merak ettiğim iddaa. çünkü bizler gidip doğu anadolunun herhangi bir şehrinde herhangi bir okuluna gidecek olursak kitap okuma gerçeğini işte asıl o zaman görmüş oluruz.
    2 ... catstark
  3. 3.
    (bkz: gercek olmayan gercekler)
    biz de oyle olmasini isteriz ama olmuyor, ne yapalim.
    1 ... endoplasmakalvosto
  4. 4.
    gerçek kabul edilen yalan.

aşk-ı memnu dizisini izledikten sonra kitapçıya gidip "aşk-ı memnu'nun" kitabı çıktı mı diye soran gerizekalıların lideri acaba kitap okumuş mudur? hiç sanmam. okuyan insan yazarı bilmese bile o şekilde sormazdı o soruyu. türkiye'de de ne yazık ki gençlerin bir bölümü bu şekildedir. daha kitabın nasıl bir şeye benzediğini idrak edemeyen mağara insanları vardır türkiye'de.

evet bazı kitapları çok okuyoruz. eğer bir dersi geçmek için kullandığımız, ezberleyip ezberleyip ne ezberlediğimizi kısa sürede unutup sonra kitap okumuş sayılıyorsak bu bile yetmez hemen umutlanma tezin için.
    3 ... talihsiz sokak kedisi
  5. 5.
    oturma organıyla gülebilme gerçeğiyle eşdeğer gerçek...
    ... posx
  6. 6.
    olmayan, bu yeni nesil gençlikle de zaten olamayak olan 'gerçek'tir.

git en yakınındaki adama bir sor bakalım en son hangi kitabı, ne zaman okumuş. ama eminim vizyondaki filmleri ezbere biliyordur o ayrı..
    1 ... kettleda makarna gordum
  7. 7.
    (bkz: iyi bak yakmış olmasınlar kitapları)
    ... tsira
  8. 8.
    Böyle bir gerçeğin asla gerçek olmadığından emin olmamızı sağlayan gerçektir.
    ... porchesinisatanbilge