1. 1.
  bu kafada devam edilmesi durumunda türkiye cumhuriyeti, hun devleti'nin devamıdırda demek gayet mantıklıdır. malum kara kuvvetlerimizin kuruluş tarihi olarak mö bilmem kaç tarihi yer almaktadır.
  1 -1 ... tttddd
 2. 2.
  (bkz: hepimiz adem den geliyoruz)
  1 ... nickimicinotuzharfgerekiyormus
 3. 3.
  hiç bir şüphe yoktur ki türkiye selçuklu ve osmanlının devamıdır. değişen ise devletin adı ve rejimdir, tarihsel süreç içinde de bu değişim zaten kaçınılmazdı. bir düşünmek lazım 80 sene önceki halk ne idi? bizden çok mu farklıydılar, japonca mı konuşuyorlardı? baklava yiyip cacık içmiyorlar mıydı? onu da bırakın bugün hala şamanlıktan gelen adetler isim değiştirerek biz farketmeden devam ediyor.

  cumhuriyet kurulurken bürokratik sistem dahi büyük ölçüde aynen devam etti ve hala devam ediyor. yabancıların tarih analizlerine baktığımızda, efendim selçuku, osmanlı, karamanlı, akkoyunlu vs. diye bir ayrım yok adamlar sadece "türkler" diyor.anadolunun adı 11.yy'dan beri "turchia". ayriyeten muteber otoriteler bu konuda şöyle diyor: tarihte kurulmuş 2 türk devleti vardır bunlar doğu (karahanlı, gazneli, karahanlı,timuri, göktürk. hun vs...) ve batı türk devletleridir(selçuklu, osmanlı, türkiye cumhuriyeti).
  4 ... ruznamce
 4. 4.
  türkiye cumhuriyeti, nerdeyse bütün yeni kurulan devletlerin aksine, yıllar yılı osmanlının birikmiş borçlarını hem de tamamını ödemiştir. sırf bu sebeple bile osmanlının devamıdır. osmanlıyı türkiye cumhuriyetinin öncesi olarak kabul etmeyecek kadar aşşağılayanların düşüncelerinin aksine, bu ünvan için büyük bir bedel* ödemiştir.
  2 ... sweety todd
 5. 5.
  osmanlı gibi büyük bir coğrafyaya hükmetmiş bir imparatorluğun devamı olmak gurur vesilesi olmalıdır ama asıl önemli olan, dünya tarihinde her zaman kilit rollerde olan bir ırkın mensubu olmaktır, türk olmaktır.
  ... forevergreencrocodiles
 6. 6.
  bir bok yiyemedik ya eskiyle övünmeye devam dedirten hikaye.
  1 -2 ... incememed
 7. 7.
  bütün kurumları; kuruluşundan eski olan bir devlet için söylenebilecek en doğru sözdür.

  zabıta bile yüzbilmemkaçıncı yılını kutluyor, danıştay yüz küsur yaşında, cumhuriyetin yaşı da ortada.

  evet devamıdır. zaten türkiye cumhuriyeti'ni de osmanlı tebası kurmuştur. değişen sadece isim ve rejimdir. o kadar!
  ... su degil kezzap
 8. 8.
  (bkz: #6332971)
  ... ycan
 9. 9.
  türkiye cumhuriyeti osmanlının devamıdır özellikle katliam yapma konusunda. osmanlıda kızılbaş alevi katliamları türkiyede dersim ,maraş , çorum, madımak katliamları osmanlıda ermeni, süryani katliamı türkiyede kürt katliamı , dersim katliamı .
  -2 ... aonur2002
 10. 10.
  sonuna kadar katıldığım önermedir. topyekun devraldığımız bu mirasın özellikle sosyal ve kültürel tabanlarının devamlılığı hususunda da son nefesime kadar emek harcayacağımdır.

  edit: atina m.ö. 3. yüzyılda aristokrasinin ilk yıkıldığı ve demokrasi emarelerinin ilk görüldüğü yerleşim yeridir ve evet günümüzdeki yunanistan bu anlamda o dönemin devamıdır.
  1 ... cornivolk