1. 1.
    şahsımı hayretten hayrete düşüren durumdur. atalarımız üç kıtada hüküm sürmüş, haçlı kuvvetlerini son kez kurtuluş savaşında mağlup edip bağımsız türkiye cumhuriyeti ni kurmuş diye övünüp durmadık mı yıllarca? bir türk dünyaya bedeldir mottosu belirlemedi mi bilinçaltımızdaki benliğimizi. şimdi bakıyoruz ki apo denen mahlukat türkiye' nin en sözü geçen kimsesi olmuş; hergün gazetelerde, tvlerde bu herifin demeçleri yayınlanıyor, herif acımasızca tüm ülkenin gündemini belirliyor. bir hıyarı kazığa oturtmak bu denli zor mu? 65 milyonluk bir toplum bir herifle baş edemiyor mu? yok konjonktürmüş, yok dış devletlerin desteğiymiş, yok diplomasiymiş. geçin bunları. boş laf. devlet adamlarımız her meseleyi bu kadar derin düşünüyor olsalardı ülke asla bu hale düşmezdi.

iddia ediyorum şu öküzü ve destekçilerini alın bir güzel çarmıha gerin, ardından akılcı davranın, devletin gücünü kullanın, üst düzey propaganda yapın; kimse de size niye astınız bu köpeği diye sormaz. bugün pkklı katiller en has demokrat diye geziniyorsa ortalıkta ve toplumu da buna inandırabiliyorlarsa siz de biraz yetenek sergilersiniz ve gerçek demokratın kim olduğunu gösterirsiniz dünyaya.

bu apo denen it psikolojik sorunlarından ötürü olacak; asıp keserek, kendi adamlarını bile paranoyakça suçlayarak ve kendini bir korku simgesi haline getirip dehşet ortamı oluşturarak sindirmiş kitleleri yıllarca. insanları katletmeden önce oturup düşünmemiş saatlerce bunu yaparsam ne olur şunu yaparsam ne olur diye; bu nedenle böyle bir psikopata karşı rasyonel, mantıklı ve tutarlı bir tutum sürdürmek imkansızdır. bununla pazarlığa oturan siyasetçiler de bunu anladığında iş işten geçmiş olacaktır. salın bu böceği kuzey ırak' a bakın göreceksiniz tekrar kan dökmeye başlayacaktır. ezikliğini, zayıflığını normal bir düzende, hayatta sürdüremez çünkü. güç ister, kan ister, iktidar ister, tanrı olmayı arzular.

özetle söylemek gerekirse bu caniyle pazarlığa oturanları destekleyenler ülkede hukuksuzluğa, adaletsizliğe sebep olur ve açıkçası bu da bumerang gibi dönüp bunların götünde bir gün patlar. artık gücü yeten herkes, bahanesini bulup topluma karşı şiddete başvurabilir. adalet tersyüz olur, güçlü olan haklı çıkarır kendisini.
    2 -2 ... malafatov
  2. 2.
    Bugüne kadar bebek katili apo'yla başedebilecek olanları engelleyen herkes vatan hainidir.
    1 ... ikaperno
  3. 3.
    "Birinci aşama, devlet Kürtlerin tüm haklarını güvence altına alacak. Bu konuda bize güvence verecek, bizi ikna edecek. Biz de bir, bölücü olmadığımızı devlete ispatlayacağız. Ayrılıkçı, bölücü olmadığımızı beyan edeceğiz. iki, şiddeti yöntem olarak esas almadığımızı ilan edeceğiz. Şiddet yöntemini devreden çıkaracağız. Bu aşamada çatışmasızlık ortamı oluşturulur. Çatışma-şiddet yaşanmayacak. Devlet de demokratik çözümü kabul edecek, Kürtlerin saydığım beş boyutunu dikkate alacak. Kürtlerin kendi kendini yönetmesine imkân tanıyacak. Ancak bunların olabilmesi için benim önümün de açılması lazım. Bütün bunları çok uzun tartışmak gerekiyor.

Bu olursa ikinci aşama olarak sınır dışına çekilme gerçekleşecek. Üçüncü aşama olarak da devlet verdiği güvenceyi hukuki mevzuata yansıtacak, bunun anayasasını, kanunlarını, yönetmeliklerini yapacak. Mevcut mevzuatta değişiklik yapacak. Devlet bunu yaptığı oranda da geri dönüşler olacak. Benim bu süreçte kendimi ifade etmem lazım. Benim bu çözümü gerçekleştirebilmem için devletin de bunu göz önünde bulundurması lazım, devletin destek olacağını belirtmesi lazım. Yol haritamda on tane ilke var. Ben yol haritamda demokratik çözümün nasıl olacağını yeterince açıkladım."

http://www.cumhuriyet.com.tr/?im=yhs&hn=89612

bir piçin böyle konuşmasına izin veren bir hükümeti ben baş bölücü ilan ediyor ve tanımıyorum. bu gidişle gelecek seçimlere apo ile koalisyon hükümeti kurarsınız.
    bir iç savaşın çıkmaması için dua ediyorum artık. ananı da al da git rte. bir an önce hem de.
    ... thelma