1. 1.
  milliyetçibir ailede yetişen türkçü biriyim. Yıllardır olanları gördükçe hükümetle devleti ayırmak lazım. Biz hükümete düşmanız devlete değil derdim. Çünkü devlet kutsaldı. Devleti ebed müddet'ti, devlet anaydı.

  Lakin artık devlet kutsallığını kaybetmiştir. Kendi halkına düşmanlık besleyenler tarafından yönetilen cumhuriyetimiz beylerin paşaların devleti olmuş. Haseki gökçek gibi insanlar derebeyliklerini ilan etmiş hukuk al aşağı edilmişken yüce bir devletten bahsetmek olanaksızdır.

  Burası artık bizim vatanımız değil çünkü vatan yalnızca üzerinde yaşanılan toprak parçası demek değildir. Bundan sonra kutsal olan yalnızca türk milletidir. Daha iyisi için Hükümetle beraber devletede düşmanlık beslemekten kaçınmayacağız.
  10 -4 ... siganfudaki onbasi
 2. 2.
  (bkz: secaat arz ederken merdi kipti sirkatin söyler)
  2 ... judas
 3. 3.
  (bkz: insanı yaşat ki devlet yaşasın)
  2 ... yolumunustu
 4. 4.
  postalcı eniklerin zeka içermeyen cümlesi.
  doğru ya, kendi mitinginde adam döven sarıgülü seçeydik, yada o kağıttan kaplan dediğiniz ordu darbe yapaydı iyi olacaktı değil mi?

  chp nin kutsallık tanımı birayı tek seferde kafaya dikene kadardır.
  ... white beard
 5. 5.
  devleti babasının malı gibi görenler yüzünden türk milleti kendi devletinden soğumuştur.
  2 ... siganfudaki onbasi
 6. 6.
  doğru olan hededir. ama yanlış olan kısım kutsal olan cumhuriyet değil millettir. zira devlete atfedilen kutsallık devletin milletin bekçiliğini yapmasındandır. insanı yaşat ki devlet yaşasın sözü de burdan gelir.

  hükümetin ya da devletin politikaları yüzünden insanlar devlete soğuyor olabilir. ama bu durumu arkadaşların da dediği gibi milletin kutsallığıyla karıştırmamak gerekir. millet dediğimiz anamız, babamız, eşimiz, dostumuz, kardeşimiz, arkadaşımız kısacası biz değil miyiz? kendimizden daha kutsal olan, inancımızdan benliğimizden daha kutsal olan ne olabilir ki?

  devletler, hükümetler, yöneticiler yolcudur, millet hancı.
  2 ... yenilmez armada
 7. 7.
  artık gözümüzde değerini tamamen kaybeden türkiye cumhuriyeti halkını hak etmemektedir. Onlarca yıldır halkının bir adım önünde olan cumhuriyet bugün halkının gerisine düşmüştür.
  1 ... siganfudaki onbasi
 8. 8.
  türkiye cumhuriyetinin bir muhaberat devleti olma yönündeki ilerlemelerine bakarsak çok doğru bir tespittir. zira her şey devlet için değil her şey iktidar için olmuştur.
  ... kocyurekdelikurt
 9. 9.
  Meydan ite çakala kalmistir. Imkan bulunursa mavi ekran verip çökene ve bütün verilerinin amina konulana kadar ulkeyi terk etmelidir.
  1 ... asosyal pesimist yalniz erkek