1. 1.
  türkiye nin avrupa birliği ne girmesini istemeyen dış ülkelerin öne sürdüğü saçmalık.
  4 -3 ... worldlike
 2. 2.
  (bkz: israil asya ülkesi değildir)
  2 ... grup vitamin
 3. 3.
  kesinlikle dogru bilgi vermiş baslık.yuzde 2 si avrupa topraklarında olan bir ulke zaten nasıl avrupa devleti olabilir ki.kulturel olarak tamamen dogu ve asya kulturune sahip olan turkiye'nin avrupa devletleriyle arasında hic bir bağ bulunmamaktadır. turkiye topraklarının yuzde 2 lik kısmı avrupa kıtasında bulunması bizi avrupalı yapmaz.kasmaya gerek yok, gurur meselesi yapmaya hiç gerek yok.bırakalım avrupayı, asyadaki çin ile japonya ile diğer turk ulkeleri ile birlik kuralım. zaten bircok dogal kaynak da diğer turki cumhuriyetlerinde.kendimizi avrupaya sömürteciğimize kendi benliğimizi kaybetmeden bir birliğin içinde olalım.biz avrupalı değiliz asyalıyız.
  4 -2 ... jagatai
 4. 4.
  türkiyenin avrupa ülkesi olup olmadığı hiç de umurumda değil. çok değil birkaç 10 yıl sonra avrupa yaşlanıp da işler tersine gitmeye başladığında, onları çöküşten kurtaracak tek alternatif türk insanı olacaktır. bu durumda avrupa türkiye olup, türklerle dolacaktır. o zaman ben sizi görürüm, o zaman cevabınızı alırsınız, şimdi erken dedirten slogan.
  2 ... arcadian
 5. 5.
  (bkz: biz akdenizliyiz)*
  1 ... jagatai
 6. 6.
  ekim ayında açıklanacak kriterlerde türkiye için söylenmesi muhtemel söz.
  ... worldlike
 7. 7.
  türk insanının avrupa insanı koşullarında yaşamaya başladığı gün gönül rahatlığıyla karşı çıkılabilecek söylemdir.
  ... dukur
 8. 8.
  (bkz: kime göre nereye göre)
  -1 ... the godfather
 9. 9.
  mahallede babasına zorla aldırdığı bisikleti ile salak salak hava atan, bisikleti olmayan çocuklara caka satan, "ha ha, senin babanın parası yok, ha ha, fa-kir, fa-kir" diyerek çocuklarla alay eden şımarık sıpanın büyüdükten sonra söylediği söz.
  2 ... asiti kaçmış kola
 10. 10.
  national geographic dünya atlasında gerçekleşen durum. türkiye yi asya ülkelerinin içinde gösterdiği gibi konuşulan dillere de türkçe, arapça ve kürtçe yi örnek vermiştir.
  1 ... worldlike