bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Merakla beklenen(!) açıklamadır.
  —-spoylır
  Türkiye ekonomisi 2017'nin üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde yüzde 11.1 büyüdü.
  Türkiye ekonomisi 2017'nin üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde yüzde 11.1 büyüdü.
  Gayri safi yurtiçi hasılanın (GSYH) bu yılın üçüncü çeyreğinde geçen yıl aynı dönemde yaşanan darbe girişiminin oluşturduğu baz etkisi ve başta Kredi Garanti Fonu (KGF) olmak üzere hükümetin uyguladığı teşviklerin etkisiyle yüzde 10 artması bekleniyordu.

  Reuters’ın 15 ekonomistin katılımı ile yaptığı ankete göre üçüncü çeyrek beklentileri yüzde 7.20-11.10 arasında şekilleniyordu.
  —spoylır
  Kaynak: Sözcü
  ... usop kun
 2. 2.
  keşke ne tarafa doğru büyüdüğümüzü de açıklasalardı.

  edit: ben büyümeyi hissetmedim; ama "aşağıda" kendisinden olmayan herkesi bir örgüte aitmiş gibi lanse eden arkadaş hissetmiş.
  %11 iyi mi yoksa biraz daha büyütsünler mi?
  3 ... bay sakal
 3. 3.
  Yüksek çıkar çünkü öyle vergi veriyoruz ki bu ülkeyi bu gelirle ben de yönetirim. Şüphesiz balikesirli vergi vere vere bir hal oldu.
  1 ... balikesirli
 4. 4.
  bismillah

  Bazı haysiyet yoksunlarının zoruna gider. Büyüyoruz, gelişiyoruz ve bunu akpye reise borçluyuz. Türkiye halkı herşeyin farkında ve seçimlerde de bu farkındalığını gösteriyor.
  1 -6 ... hurtas
 5. 5.
  Büyüme tabana yayılmıyor.
  Fakir yine fakir.

  Gelir adaletsizliği arş-ı âlâya çıkmış.

  Ehonomü çoğh iyi. Alevi Kılıçdaroğlu istifa.
  3 -1 ... muhendis tarihci
 6. 6.
  fetöcülerin, pkk lıların, abd mandacısı muhaliflerin, ışidcilerin, dhkp-c lilerin içine doğru olan büyümedir. nitekim hemen tepki vermişler yukarıda.
  ne o büyük mü geldi ?
  3 -2 ... asitbazdengesi
 7. 7.
  rakamlar bu sefer doğru yalnız, cehalet içine düşmeyin büyüme rakamlarının yüksek olması ekonomi iyi demek değildir o yüzden hemen atlamayın hökömöt rokomloro döğöştöröyö diye, 3 çeşit büyünebilir ilkinde üretimi arttırırsın böylece ihracatın artar böyle büyürsün, ikincisi ithalatı arttırırsın sonra da içerde ithalattan dolayı fazla mal olur tüketim artar, bu da cirolara yansır bu da büyüme olarak yansır rakamlara, üçüncüsü borç alırsın o borçla ülkede bir şeyler yapmaya çalışırsın, borcu borçla döndürürsün yani bu da para akışını arttırdığı için büyüme rakamını arttırır. türkiye son iki yöntemle büyüdüğü için rakamlar yüksek gelir normaldir.
  ... teistus
 8. 8.
  rakamlar tl bazında. enflasyon ve dolar takla attığı için aslında büyüme negatife yakın.
  -1 ... hacitbecik
 9. 9.
  recephood fakirden alıp zengine veriyor kim büyümüş.
  2 ... ulkucuwolf
 10. 10.
  ya şu kişi başına düşen milli gelirimi (13 bin küsür dolar) alanla her yıl benim yerime büyüyen aynı pzvnkse ahirette iki elim yakasında .
  2 ... bendesenn