1. 1.
    Merakla beklenen(!) açıklamadır.
    —-spoylır
    Türkiye ekonomisi 2017'nin üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde yüzde 11.1 büyüdü.
    Türkiye ekonomisi 2017'nin üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde yüzde 11.1 büyüdü.
    Gayri safi yurtiçi hasılanın (GSYH) bu yılın üçüncü çeyreğinde geçen yıl aynı dönemde yaşanan darbe girişiminin oluşturduğu baz etkisi ve başta Kredi Garanti Fonu (KGF) olmak üzere hükümetin uyguladığı teşviklerin etkisiyle yüzde 10 artması bekleniyordu.

Reuters’ın 15 ekonomistin katılımı ile yaptığı ankete göre üçüncü çeyrek beklentileri yüzde 7.20-11.10 arasında şekilleniyordu.
    —spoylır
    Kaynak: Sözcü
    ... usop kun
  2. 2.
    keşke ne tarafa doğru büyüdüğümüzü de açıklasalardı.

edit: ben büyümeyi hissetmedim; ama "aşağıda" kendisinden olmayan herkesi bir örgüte aitmiş gibi lanse eden arkadaş hissetmiş.
    %11 iyi mi yoksa biraz daha büyütsünler mi?
    3 ... bay sakal
  3. 3.
    Yüksek çıkar çünkü öyle vergi veriyoruz ki bu ülkeyi bu gelirle ben de yönetirim. Şüphesiz balikesirli vergi vere vere bir hal oldu.
    1 ... balikesirli
  4. 4.
    bismillah

Bazı haysiyet yoksunlarının zoruna gider. Büyüyoruz, gelişiyoruz ve bunu akpye reise borçluyuz. Türkiye halkı herşeyin farkında ve seçimlerde de bu farkındalığını gösteriyor.
    1 -6 ... hurtas
  5. 5.
    Büyüme tabana yayılmıyor.
    Fakir yine fakir.

Gelir adaletsizliği arş-ı âlâya çıkmış.

Ehonomü çoğh iyi. Alevi Kılıçdaroğlu istifa.
    3 -1 ... muhendis tarihci
  6. 6.
    fetöcülerin, pkk lıların, abd mandacısı muhaliflerin, ışidcilerin, dhkp-c lilerin içine doğru olan büyümedir. nitekim hemen tepki vermişler yukarıda.
    ne o büyük mü geldi ?
    3 -2 ... asitbazdengesi
  7. 7.
    rakamlar tl bazında. enflasyon ve dolar takla attığı için aslında büyüme negatife yakın.
    -1 ... hacitbecik
  8. 8.
    recephood fakirden alıp zengine veriyor kim büyümüş.
    2 ... ulkucuwolf
  9. 9.
    ya şu kişi başına düşen milli gelirimi (13 bin küsür dolar) alanla her yıl benim yerime büyüyen aynı pzvnkse ahirette iki elim yakasında .
    2 ... bendesenn
  10. 10.
    keşke büyürken haberimiz olsaydı dedirten rakamlar.
    ... himmet abey