1. 1.
  https://www.youtube.com/watch?v=9R755znBOh0+
  https://www.youtube.com/watch?v=9R755znBOh0+

  türkan saylanın hayatından esinlenen dizidir evet.
  -1 ... saban filmindeki gulyabani
 2. 2.
  https://www.kanald.com.tr/turkan/1-bolum/7717
  ... saban filmindeki gulyabani
 3. 3.
  Cennet diye bir yer varsa bu kadın oradadır.
  -1 ... ebu zindik
 4. 4.
  https://www.kanald.com.tr/turkan/3-bolum/7840?p=3
  ... saban filmindeki gulyabani
 5. 5.
  https://t24.com.tr/haber/...tini-rahat-yazamadim,6082
  --spoiler--
  24 - Usta kalem Ayşe Kulin’in piyasaya çıkan “Tek ve Tek Başına: Türkan” adını verdiği biyografik romanı, 18 Mayıs 2009’da ölen, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan’ın iç dünyasını mektuplar üzerinden anlatıyor.

  Ömrünü cüzzamla mücadeleye adayan Saylan’ın ölmeden önce, kendisinden bir kitap yazmasını arzu ettiğini söyleyen Kulin, “Saylan’ı bir karakter olarak kurgulasaydım kitabıma duygusal ilişkilerini ve flörtlerini de katardım” diyor. Kulin buna neyin engel olduğunu ise şöyle açıklıyor: “Saylan’ı yanlış anlamaya imkân verecek hiçbir cümle yazmak istemedim; çünkü istismara çok açık bir isim. Bilerek kötülük ediyorlar Saylan’a. Onu istismar etmeye hazır, aç kaplanlar gibi bekleyen bir kalabalık var; onların eline malzeme vermek istemedim.”

  Vatan gazetesi muhabiri Buket Aşçı'nın Kulin'le gerçekleştirdiği röportaj şöyle:

  Ayşe Kulin: Dinimizde “azizelik” mertebesi olsa Türkan Hanım’a verilirdi

  Sadece kendi mutluluğunun peşinde koşabilecekken cüzzamla mücadeleye adadı kendi. Herkes cüzzam hastalarından kaçarken o çaylarını içti, “Onlara dokunun” dedi. Ama hayatının son günlerinde evi basıldı. Tepki elbette büyüktü, cenazesindeki kalabalık gibi. Ama yaşarken olduğu gibi ardından da çok şey söylendi. “Misyoner” dendi ya da “komünist...” Böylece öğrendik ki bu ülkede bunlar hâlâ “öcü”ymüş! Doğu’daki kız çocuklarının okumasını sağladığı için de eleştirildi. Çünkü bu eğitim Türkçe’ydi. Ama “Bu kızlar kaderlerine mi bırakılmalıydı” soruları atlandı.
  --spoiler--
  -1 ... saban filmindeki gulyabani
 6. 6.
  Güzel diziydi evet.
  -1 ... saban filmindeki gulyabani