1. 1.
  türkün biri büyük, açık bir arazinin tam ortasında oturmuş hacetini gidermektedir. biri gelip arkadan bunun ense köküne şaplağı patlatır. türk, o vaziyette hiç arkasına bakmadan koşmaya başlar. bir müddet koştuktan sonra durur ve düşünür -ben niye koşuyorum, neyden kaçıyorum?

  budur efendim.
  2 ... simsiyah
 2. 2.
  sonucta kardan cok zarari olan sey.
  -1 ... antepli
 3. 3.
  sözlüğümüze zeka irdeleyici gelmiş,ne hoş.
  fakat keşke terziler,kendi söküklerini dikebilselerdi.
  3 ... selmagezinir
 4. 4.
  bütün türk ile dalga geçmeyi ve ona eziklik aşılamayı görev edinmiş zavallı bünyelere inat dünyanın en zeki iki insanını çıkartmayı başarabilmiş zeka türü.

  (bkz: oktay sinanoğlu)
  (bkz: nahide camukova)
  (bkz: logar)**
  2 -1 ... luke skywalker
 5. 5.
  aklı para hesabına çok yatkın olan zeka türüdür.

  özellikle cem yılmaz bu durumu çok güzel açıklamıştır.

  -ulan burada 1000 kişi olsa, bilet fiyatıda 20 lira olsa..... ee iyiiiii..... vallahi iyi.
  2 ... eses taraftari porsuk canavari
 6. 6.
  lastik gibidir, nereye çekersen oraya gider.
  1 ... tool
 7. 7.
  benim için tarihe karışmış zekadır artık.

  1960'da çıkmış, kağıt 50 liralar vardı, bu sene tedavüle giren 50 liralar gibi ufaklardı. nasıl oldu da 1 ocak 2009'da bir çok kişi, bu elli liraları kullanarak birilerini kazıklamadı, kazıklamayı aklından geçiremedi, her düşündüğümde "vay anasını" diyorum. belki de çok kişi kazıklandı, ama utançlarından açıklayamadıkları için hiç gündeme oturmadı, bilemiyorum.

  not: birilerini kazıklayamamayı zekasızlık olarak nitelendirmem de bir garipmiş. bu da sanırım pratik zeka anlayışımızı biraz gözler önüne sermiş oldu.
  3 ... selinius
 8. 8.
  herhangi bir milletin zekasından farklı değildir, hatta üstündür de bok atmak isteyenler türklere özgü davranışlar, türk şunları, türk bunları derler de derler.türk zekası diye mizah malzemesi edindikleri olaylar kendilerinin yakınından geçmez.bu yermeye meraklı kimseler ıq seviyelerini de net ortamında kurbağa atlatmaca ile ölçmüş dahi kimselerdir.
  -2 ... dize
 9. 9.
  hani eskiden atalarımız söylerdi bir türk, zekası, bilinci ve varlığı ile dünyaya bedeldir diye. şimdi ise coğrafya kitaplarının son sayfasında yer alan dünya haritasına mı bedel? diye sormadan edemediğim üzünç durum. gerçektende üst düzeyde olan aklımızı kötüye kullanma isteği zekilik olarak benimsenmiş. ne yazıkki yok edilmek istenen ve büyük çoğunlukla da yok edilmiş zekadır.
  1 ... open
 10. 10.
  beni benden alan açıklama en nihayetinde gelmiştir.*
  türk zekası
  6 -1 ... art vader